Motoryzacja

Jak wygląda proces auto detailingu i jakie są stosowane produkty

Podczas procesu detailingu na początku myje się pojazd specjalnym szamponem do samochodów lub za pomocą aktywnej piany, produkty następnie spłukuje się myjką ciśnieniową, a później wszystkie powierzchnie suszy, aby uniknąć zacieków i plam wodnych.

Jeśli samochód jest często użytkowany lub parkowany na zewnątrz, rozważ użycie gliny w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni lakieru. Pomoże to uniknąć wszelkich śladów zawirowań, ułatwi również bezpieczne wypolerowanie lakieru oraz nałożenie wybranego szczeliwa.

Jak wygląda proces auto detailingu i jakie są stosowane produkty

Kosmetyki i chemia samochodowa marki Sonax

Na wypolerowany pojazd często nakłada się za pomocą aplikatora polerki preparaty uszczelniające, jak woski, powłoki polimerowe czy ceramiczne, które mają za zadanie zabezpieczyć lakier przed czynnikami zewnętrznymi, wodą, zabrudzeniami, przywieraniem zanieczyszczeń, plamami wodnymi i zarysowaniami. Produkty takie nakłada się na wyszlifowany i czysty lakier możliwoe cienką warstwą i pozostawia do związania z powierzchnią lakieru, następnie można auto ponownie wypolerować do uzyskania pięknego połysku. W razie potrzeby nakłada się drugą warstwę dla większej ochrony lakieru.

Regularne mycie i pielęgnacja są ważne dla utrzymania pojazdu w doskonałym stanie. Podczas auto detailingu używa się profesjonalnych produktów do czyszczenia samochodu i zabezpieczania przed osadzaniem brudu, zarysowaniami. Możemy również wyczyścić felgi, koła, szyby, wnętrze pojazdu, usunąć uparty brud, jak zaschnięte owady, wypolerować reflektory. Każdy proces auto detailingu jest dostosowany do potrzeb klienta, stanu pojazdu i budżetu. Jednak nawet zupełnie nowy pojazd może wiele zyskać na zastosowaniu powłoki ceramicznej. Co więcej, nakładając powłokę ceramiczną na swój pojazd, uzyskujesz korzyści wynikające z jej właściwości hydrofobowych, czyli odpychania wody.

Marka sonax to specjalistyczne produkty do pielęgnacji i zabezpieczania różnych powierzchni samochodu, jak lakier, felgi, opony, reflektory, szyby czy plastiki. Możemy dzięki nim odpowiednio wyczyścić pojazd, aby był zadbany, lśniący i odporny na brud czy czynniki atmosferyczne.