Biznes Nieruchomości

Pomiary i mapowanie gruntu wymagają dużej wiedzy i umiejętności

Chociaż pomiary terenu mogą wydawać się łatwe, wymagają dużej staranności i doświadczenia ze strony geodety.

Osoby te zarządzają prawnymi i historycznymi implikacjami swojej pracy, a także spędzają dużo czasu na spacerowaniu po różnym terenie ze znacznikami. Pomaga im to określić krawędzie i granice nieruchomości prywatnych i komercyjnych. Geodezja to kosztowna usługa i na pewno za nią zapłacisz, ale ostatecznie opłaci się. Ponieważ badania terenu mogą być kosztowne, nie należy ich rozpoczynać, dopóki nie zorientujesz się, że jest to konieczne. Jeśli pilnie potrzebujesz ankiety, aby rozstrzygnąć spór z sąsiadem lub postawić ogrodzenie, nie wahaj się zatrudnić doświadczonego geodetę, aby dokonał pomiarów posesji i jej granic. Nie wszyscy geodeci mają ten sam proces mierzenia gruntów i wykonują różne zadania dla specjalistów z różnych dziedzin. Geodeta zatrudniony na placach budowy przez deweloperów, firmy budowlane czy inżynierów budownictwa zbada zmiany w granicach nieruchomości i dokładnie określi lokalizację budynków i dróg. Mogą również zbadać topografię dróg i nachylenie lub określić odpowiednią głębokość pod fundamenty budynku. Geodeta może także wykorzystywać obrazowanie satelitarne i lotnicze do pomiaru dużych części Ziemi. Najczęściej osoby prywatne korzystają z usług geodety, aby określić, gdzie znajdują się granice ich działki. Jest to często używane, gdy osoby fizyczne kupują nieruchomość i chcą wiedzieć, jak daleko się ona rozciąga lub gdy właściciele nieruchomości chcą dodać ulepszenia w postaci wiaty samochodowej, podjazdu czy ogrodzenia lub rozbudować swoją nieruchomość.

Jeśli nie skorzystasz z pomocy geodety podczas pomiarów, możesz przekroczyć granice z własnością sąsiada, co będzie skutkowało sporem sądowym o odszkodowanie.

Niewiele osób wie, że geodezja Nowy Targ wykorzystuje profesjonalny system GPS, który dokonuje pomiarów z dokładnością do centymetra. Większość jednostek GPS na poziomie konsumenckim ma dokładność do 4 lub 6 metrów, co stanowi ogromną różnicę. Z tego właśnie powodu watro zatrudnić geodetę do pomiarów działki i wyznaczenia granic i uniknąć problemów w przyszłości.