Biznes

Spodenki robocze męskie – podstawa komfortowej pracy

Odzież robocza przeznaczona na lato powinna być wygodna, ale również bezpieczna i funkcjonalna. Właśnie dlatego w sklepach BHP można znaleźć szeroką gamę spodni dedykowanych właśnie na tę porę roku. Czym powinny wyróżniać się spodenki robocze męskie?

Spodenki robocze z krótkimi nogawkami są bardzo dobrym wyborem na lato. Sprawdzają się na wielu stanowiskach pracy. Aby jednak zapewniły maksymalny komfort i przy tym bezpieczeństwo pod kątem BHP i dodatkowo były praktyczne, warto poszukać odpowiednich modeli.

1. Fason

Taka odzież męska BHP oferowana jest w dwóch fasonach, a mianowicie:

krótkie spodenki przed kolano
spodenki o długości 3/4

Większe bezpieczeństwo mogą zapewnić spodenki z dłuższym nogawkami, czyli 3/4, które sprawdzają się także w pracach wymagających klękania. Gdy jednak nie jest to konieczne, także krótsze spodenki przed kolano mogą być bardzo dobrym zakupem.

2. Materiał

Dobre spodnie robocze powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów dla maksymalnej żywotności. Najlepszy wybór to model wykonany ze wzmacnianej tkaniny typu kordura, która powstaje z połączenia włókien poliestrowych i bawełnianych.

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe wzmocnienia. Spodnie powinny posiadać podwójne lub potrójne szwy, wzmacniające rygle na kieszonkach, dodatkowe przeszycia, by mogły posłużyć na lata.

3. Kieszenie

Aby korzystanie ze spodni roboczych z krótkimi nogawkami było komfortowe i funkcjonalne, warto zdecydować się na modele, które posiadają funkcjonalne kieszenie.

Spodnie typu bojówki to najlepszy wybór. Posiadają wpuszczane i naszywane kieszenie przy pasku oraz na wysokości kolan, dzięki czemu oferują dużo przestrzeni do przechowywania. Wybrane modele mają także dodatkowe uchwyty.

4. Detale

Warto także zwrócić uwagę na niewielkie detale, w tym między innymi na: elementy odblaskowe, w które wyposażono spodenki robocze meskie, które poprawiają poziom bezpieczeństwa, kieszenie na nakolanniki, dziurki do wentylacji, specjalne gumki w pasie dla lepszego dopasowania.