Finanse

Wynajmij sobie sprzęt najwyższej klasy!

W przeświadczeniu wielu naszych rodaków jest to, że sprzęt elektroniczny, czy sprzęt AGD możemy kupić jedynie za żywą gotówkę lub wziąć na raty żeniąc się na dłuższy czas z jednym z wielu banków obsługujących zakupy na raty.

Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna jeśli mówimy o czasach teraźniejszych. Coraz bardziej popularne stają się nie zakupy za gotówkę, czy zakupy na raty, a wypożyczanie czy inaczej nazywane też leasingiem prywatnym umowy podpisywane z firmami, które właśnie takimi usługami się zajmują. Na czym polega leasing? Mówiąc w skrócie, leasing, to przekazanie danego produktu, niezależnie czy jest to samochód, sprzęt elektroniczny czy chociażby narzędzia, do użytkowania przez osobę korzystającą. Inaczej – pewien podmiot przekazuje nam dany sprzęt do użytkowania, nie nabywamy prawa własności do danego sprzętu, a jedynie prawo do jego użytkowania. Jest w tym wiele plusów, ponieważ nie każdy z nas chce kupić coś na własność.
Przede wszystkim leasing posiada takie plusy, że po upływie określonego w umowie czasu możemy zrezygnować z użytkowania danego sprzętu i po upływie dwóch czy trzech lat wziąć jeszcze nowszy sprzęt i ponownie użytkować go przez określony czas w kolejnej podpisanej umowie. Gdzie są jednak minusy?

Wynajmij sobie sprzęt najwyższej klasy!

Prawdę mówiąc największym minusem jest to, że rata miesięczna za użytkowanie danego sprzętu może być nieznacznie większa gdybyśmy podzielili wartość sprzętu na ilość miesięcy.

Z plusów warto zaliczyć również fakt, że w gestii serwisowania w razie awarii stroną, która będzie za to odpowiedzialna jest wynajmujący, jeśli oczywiście w umowie leasingu jest odpowiedni zapis.
Jak więc wyszukać tego rodzaju firmy, które umożliwiają wynajem na przykład najbardziej prestiżowych sprzętów elektronicznych? Wystarczy, że na swoim komputerze, czy też telefonie komórkowym skorzystamy z przeglądarki internetowej i w polu wyszukiwania wpiszemy odpowiednie hasło. Jeśli byśmy szukali sprzętu marki Apple, wystarczy, że wpiszemy leasing macbook. Dzięki takiemu zapytaniu w wyszukiwarce, znajdziemy mnóstwo wyników, które pozwolą nam znaleźć tego rodzaju firmę.