Zdrowie

Czy zabieg depilacji laserowej naprawdę działa

Wiele osób udających się do gabinetów medycyny estetycznej zadaje lekarzom i kosmetologom wiele pytań, między innymi o bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu depilacji laserowej.

W końcu depilacja laserowa obiecuje uwolnić nas od uciążliwości i problemów związanych z tradycyjnymi metodami redukcji zbędnego owłosienia, takich jak woskowanie, golenie czy depilatory elektryczne. Należy podkreślić, że zabiegi depilacji laserowej mogą trwale zmniejszyć porost włosów na leczonych obszarach nawet o 80 procent, ale żaden obecnie znany i używany sposób depilacji nie jest w stanie pozbawić nas na zawsze całego owłosienia na ciele, a już na pewno nie na zawsze. Niestety mieszki włosowe mają niesamowitą zdolność regeneracji, a niektóre z nich nawet po woskowaniu, stosowaniu pasty cukrowej czy depilacji IPL lub laserowej mogą nadal wytwarzać włosy. Mimo to depilacja laserowa jest niezwykle skuteczną i bezbolesną metodą usuwania włosów. Czy zabieg depilacji laserowej naprawdę działa

Osiągając trwałe zmniejszenie wzrostu niechcianego owłosienia, wiele osób przechodzi od konieczności codziennego golenia nóg do golenia ich tylko raz lub dwa razy w miesiącu.

Depilacja laserowa nie powoduje wrastania włosków, guzków na brodzie czy nad górną wargą ani wysypek skórnych, które mogą być związane z innymi metodami depilacji. Nie ma również ryzyka powstawania uciążliwych wrastających w skórę włosków, które ciężko jest usunąć. Aby osiągnąć najlepsze wyniki, zwykle zaleca się cykl około sześciu do ośmiu zabiegów, każdy w odstępie czterech do sześciu tygodni. Kiedy korzystasz z kolejnego zabiegu, daje to szansę lekarzowi skupienia energii lasera na włoskach, które mogły być uśpione podczas wcześniejszych sesji i właśnie ponownie weszły w fazę wzrostu, ponieważ laser tylko wtedy na nie działa. Na tej stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/ możesz umówić się na depilację laserową w profesjonalnym gabinecie. Zaletą depilacji laserowej jest to, że jest ona bezbolesna oraz skutecznie pomaga pozbyć się zbędnego owłosienia na dłużej, lub chociaż je zredukować.