Zdrowie

Jakie kosmetyki powinna stosować kobieta w ciąży?

W czasie ciąży ciało kobiety przechodzi zmiany, oprócz samego brzucha zmienia się wiele rzeczy, zmiany dotyczą także skóry.

Trądzik podczas ciąży jest bardzo powszechny, ponieważ hormony związane z ciążą powodują częstsze wypryski. Skóra może także zacząć ciemnieć, , prawie połowa kobiet w ciąży doświadcza tego zjawiska, które występuje najczęściej na czole i policzkach. Zmienia się także wrażliwość skóry, w ciąży, może się okazać, że skóra jest wyjątkowo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i słońce. Czasem także niektóre produktów do pielęgnacji skóry, które były używane do tej pory podrażniają skórę lub są po prostu już niewystarczające. Dlatego też trzeba zaopatrzyć się w nowe kometki w czasie ciąży. Warto postawić na kosmetyki hipoalergiczne, które nie będą podrażniły naszej skóry. Warto sprawdzić listę składników przed zakupem produktu kosmetycznego, i sprawdzić czy produkt jest bezpieczny dla wrażliwej skóry. Jakie kosmetyki powinna stosować kobieta w ciąży?

Należy wybierać kosmetyki, które nie zatykają porów.

Niektóre kobiety są bardziej podatne na trądzik w ciąży. Podczas gdy przygotowania do narodzin dziecka są niezwykle radosną okazją, ciąża wiąże się z wieloma niedogodnościami, w tym koniecznością rezygnacji z pewnych potraw. Kobiety w ciąży muszą również uważać na to, co nakładają na skórę, ponieważ niektóre produkty będą nieodpowiednie w czasie ciąży. Niektórych składników należy nadal unikać nawet po porodzie zwłaszcza jeśli karmisz piersią, ponieważ środki środki, mogą być wchłaniane przez skórę, a następnie wydzielane do mleka matki lub po prostu przenoszone na skórę dziecka. Dobrze będzie także umówić się na wizytę do dermatologa, jeżeli zauważymy że dotychczas stosowane środki nie działały tak jak wcześniej. Hormony w czasie ciąży powodują pewne zmiany, zatem skorygowana powinna być także ochrona naszej skóry. W sklepach internetowych znajdziemy z pewnością różne kosmetyki dla mamy, które są odpowiednie dla kobiet karmiących i kobiet w ciąży. Muszą one uzgadniać różnego rodzaju zmiany hormonalne jakie zachodzą w ciele kobiety w czasie ciąży.