Biznes Rozrywka

Jastrzębia Góra – idealne miejsce na wczasy dla seniora

Niegdyś wczasy dla osób dojrzałych kojarzyły się wyłącznie z pobytami zdrowotnymi. Dziś, gdy żyjemy coraz dłużej, bycie seniorem nie oznacza już stagnacji. Wyjazdy ludzi w wieku 50 czy więcej lat mogą być wypełnione atrakcjami, zwiedzaniem, relaksem w aquaparku czy tańcami. Tego typu rozrywkę proponuje turystom m.in. malowniczy nadmorski kurort Jastrzębia Góra.

Niektóre miejscowości turystyczne kierują swoją ofertę do konkretnej grupy społecznej (np. rodzin z dziećmi), inne z kolei są otwarte na każdego gościa. Jastrzębia Góra wydaje się miejscowością, w której wspaniale wypocznie zarówno miłośnik aktywności, jak i amator spokojnego wypoczynku. Szczególnie upodobali ją sobie seniorzy, czyli turyści w wieku 50+. Dla nich w kurorcie znajduje się wiele atrakcji, które spełniają ich oczekiwania w stu procentach.

Komfortowe wczasy dla seniora

Oczywiście osoby dojrzałe różnią się od siebie charakterami oraz preferencjami, niemniej można założyć, że przy poszukiwaniach odpowiedniego miejsca na wakacje skupią się na wygodzie. Zazwyczaj wczasy dla seniora to wczasy komfortowe, zaplanowane w przemyślany sposób, aby zaspokoić wszelkie potrzeby uczestnika.

Pobyt dedykowany dojrzałym gościom oferują liczne obiekty wypoczynkowe, w tym Primavera Jastrzębia Góra. Poza noclegiem w komfortowym apartamencie oraz wyżywieniem w formie bufetu wypoczywający mają nielimitowany dostęp do Parku Wodnego oraz strefy saun. Każdego dnia trenują na świeżym powietrzu, prócz tego mogą się konsultować z dietetykiem, kosmetologiem czy fizjoterapeutą.

Atrakcje i wypoczynek

Jastrzębia Góra to nie tylko miejscowość doskonała na wczasy dla seniorów. Za sprawą swojego wyjątkowego położenia słynie jako kurort najbardziej wysunięty na północ w Polsce. To oraz pozostałe atrakcje przyciągają do niej rzesze turystów. Seniorzy lubią niespieszne spacery wzdłuż niezwykle długiej plaży osłoniętej klifami. Wzdłuż szerokich, piaszczysto-kamienistych pasów wybrzeża ulokowano trzy kąpieliska, bardzo lubiane przez urlopowiczów.

Gwiazdą wspomnianych klifów jest najwyższy z nich Jastrzębski Klif (33,2 m), znajdujący się w zachodniej części nadbrzeża. Goście chętnie korzystają z okazji, aby się na niego wspiąć. Taka wyprawa zapewnia im możliwość podziwiania cudownych zachodów słońca. Ponadto warto wiedzieć, że cały pas wybrzeża miejscowości to terytorium Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie wypoczynku można przeznaczyć część wolnego czasu na przemierzenie znajdujących się tam ścieżek edukacyjnych. Godne uwagi są również liczne trasy spacerowe oraz rowerowe.

Wczasy w Jastrzębiej Górze

Osoby w wieku powyżej 50 lat chętnie wybierają Jastrzębią Górę na wczasy, ponieważ wyróżnia się ona wyjątkowym klimatem. To znakomite miejsce na wycieczki krajoznawcze oraz bliski kontakt z naturą. Znajduje się tutaj wiele pensjonatów, kwater prywatnych oraz hoteli z szeroką ofertą atrakcji i usług dla seniorów. Kiedy dodamy do tego szansę na poprawę stanu zdrowia, wzmocnienie odporności organizmu oraz wyciszenie umysłu, nietrudno zrozumieć, czemu ten spokojny kurort cieszy się tak dużym powodzeniem wśród turystów.