Dom

Wybieraj dobrej jakości poszewki na pościel

Bawełna od dawna jest popularnym wyborem konsumentów na pościel.

W miarę dalszego prania bawełna zwykle z czasem staje się bardziej miękka. Kupując poszewki na pościel, znajdziesz różne rodzaje bawełny, która poddawana innym procesom obróbki daje różne grubości tkaniny. Pamiętaj, aby nie skupiać się zbytnio na liczbie nici, ale zamiast tego przyjrzeć się jakości bawełny użytej do uszycia poszewek na pościel. Pościel z egipskiej bawełny jest wysoce chłonna i oddychająca, często jest reklamowana jako najwyższej jakości tkanina bawełniana. Ale prawdziwa egipska bawełna może być trudna do znalezienia i często jest sprzedawana z niewiarygodnych źródeł, więc bądź ostrożny. Bawełna ogólnie jest znana ze swojej trwałości i miękkości. Bawełna organiczna, która jest uprawiana bez herbicydów, pestycydów i nawozów, to odpowiednia opcja do sparowania z hipoalergicznym materacem, jeśli masz wrażliwą skórę. Zazwyczaj taka pościel jest również bardziej przyjazna dla środowiska niż inne opcje bawełny. W miarę możliwości szukaj pościeli wykonanej w stu procentach z bawełny ze względu na jej właściwości pochłaniające wilgoć. Jeśli chodzi o prześcieradła bawełniane, preferowany rodzaj może zależeć od tego, jak śpisz. Wybieraj dobrej jakości poszewki na pościel

Najlepiej sprawdzą się prześcieradła z dżerseju i bawełny satynowej, ponieważ łatwo je założyć na materac i są bardzo trwałe oraz nie tracą swoich właściwości nawet po wielu praniach.

Jedną z oczywistych zalet naturalnych tkanin jest to, że są oddychające. Pozwalają na cyrkulację powietrza, dzięki czemu nawet w upalne, wilgotne lub zimne noce możemy spać w komfortowych warunkach bez ryzyka zmarznięcia czy przegrzania organizmu. Dodatkowo poszewki z bawełny i jej mieszanek jest to tania pościel. Mieszanki syntetyczne często zatrzymują powietrze i ciepło blisko ciała, powodując pocenie się i może to powodować dyskomfort oraz wybudzanie się ze snu. Bawełna i jedwab mają również zdolność odprowadzania wilgoci, umożliwiając tym tkaninom odprowadzanie wilgoci z ciała. Jest to zdrowe dla skóry, ponieważ uwięziony pot może sprzyjać rozwojowi bakterii.