Biznes Handel

Moda na dropshipping – sprawdź, czy to coś dla Ciebie!

Wiele osób pragnie rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnego biznesu.

Popularnym rozwiązaniem jest założenie firmy, która zajmie się sprzedażą internetową. Wiąże się to jednak z nakładami finansowymi, między innymi w postaci ,,zamrożenia’’ pieniędzy na poczet towaru. Co w momencie, jeśli towaru nie uda się sprzedać? Możesz bardzo szybko zakończyć swoją przygodę. Warto zastanowić się nad dropshippingiem. Co to jest? I na czym polega ten rodzaj sprzedaży internetowej? Zapoznaj się z poniższym artykułem!

Dropshipping – co to jest? 

Dropshipping to coraz popularniejszy wśród sprzedawców chcących zarabiać poprzez sprzedaż internetową. Wciąż pojawia się pytanie ,,dropshipping – co to?’’. Przeczytaj artykuł, by zrozumieć to pojęcie. Jest to forma e-sprzedaży, poprzez którą towar wysyłany jest bezpośrednio od dostawcy lub z hurtowni. Sprzedawca zbiera jedynie zamówienia od klientów, przesyła je do dostawcy, a on przesyła zamówiony produkt bezpośrednio do kontrahenta. 

Omijasz zatem etap ,,mrożenia’’ wcześniej wspomnianych pieniędzy na poczet towaru i przekierowujesz zamówienia bezpośrednio do hurtowni. 

Wyżej wymienione hurtownie oferują realizację w dropshippingu. Co to oznacza? Że z tych hurtowni możesz zamówić towar z dostawą bezpośrednio do klienta. Również wyżej wymienione hurtownie zintegrujesz z np. Allegro czy eBayem za pomocą systemu ErpBox. Wszystko zdaje się być gotową receptą na łatwe wejście do świata biznesu internetowego bez komplikacji początkowych związanych z koniecznością posiadania fizycznego towaru i jak się okazuje ten model biznesowy ma się naprawdę dobrze i coraz więcej chce z niego korzystać i to nawet nie mając jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia z handlem w sieci. Kto wie – być może i dla Ciebie możliwości, jakie niesie dropshipping okażą się przysłowiową żyłą złota? Warto spróbować, a jeszcze łatwiej – razem z ErpBox.

Czy dropshipping to coś dla mnie?

Jeśli nadal w Twojej głowie pojawia się pytanie ,,dropshipping – co to?’’ – wróć do powyższego artykułu i zapoznaj się z nim ponownie. Dropshipping to świetna alternatywa dla raczkujących w sprzedaży internetowej przedsiębiorstw, które nie muszą inwestować nakładów finansowych w towar.