Biznes

Preferencyjne kredyty dla firm

Firmy, które posiadają różnego rodzaju zobowiązania kredytowe, niekiedy potrzebują dodatkowej gotówki, jednak w tym przypadku nie uzyskają kredytu w wielu bankach, dlatego poszukują kredytów dla firm zadłużonych w prywatnych firmach finansowych.

Na rynku znajdziemy bardzo wiele ofert dotyczących tego rodzaju kredytów, mogą otrzymać je firmy, które działają na rynku od 12 miesięcy, okres kredytowania może wynosić nawet powyżej 10 lat, mogą być to firmy działające jako indywidualna działalność gospodarcza, spółka jawna czy spółka cywilna.

Preferencyjne kredyty dla firm

Kredyt gotówkowy na firmę bez BIK

Będą to preferencyjne kredyty, w przypadku których nie będą wymagane zaświadczenie o zaleganiu z wpłatami do ZUS i Urzędu Skarbowego. Firmy, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, niekiedy nie mogą pozwolić sobie na opłacenie wszystkich bieżących wydatków. Będą to przykładowo płatności związane z podatkami czy też składkami ZUS za pracowników. Firmy finansowe oferują obecnie kredyty, które posiadają uproszczone zasady rozpatrywania wniosków. W tym przypadku nie musimy dostarczać zaświadczenia o braku zalegania w stosunku do ZUS i Urzędu Skarbowego. Dzięki temu firma może pozyskać szybko dodatkową gotówkę, spłacić swoje zobowiązania i odzyskać płynnością finansową, może wówczas opłacać pracowników, dostawców oraz wiele innych comiesięcznych zobowiązań.

Dobrym pomysłem może okazać się także kredyt konsolidacyjny, w tym przypadku jest to kredyt, który będzie pokrywał wszystkie inne zobowiązania kredytowe, pożyczki, zobowiązania związane z leasingiem pojazdów oraz maszyn. W tym przypadku rozłożenie zobowiązań na dłuższy okres czasu spowoduje, iż rata będzie niższa, jest to duża pomoc dla wielu firm, które borykają się z problemami finansowymi. Zaletą jest także uproszczenie obsługi finansowej, możemy w ten sposób uwolnić część środków, które możemy przykładowo przeznaczyć na inwestycje, restrukturyzację, która w przyszłości przyniesie nam oczekiwane dochody. Niekiedy banki mogą wymagać od firmy przedstawienia biznesplanu, który będzie zakładał zmiany pozwalające na osiąganie większych dochodów.

W różnych instytucjach prywatnych możemy otrzymać kredyt gotówkowy na firmę na uproszczonych zasadach, jest to kredyt dla firm, które mają problem z płaceniem bieżących zobowiązań. Zmniejszenie rat kredytowych pozwoli na bieżącą obsługę zobowiązań firmy, może być szansą na stworzenie nowych warunków biznesowych.