Biznes

Pomysły na marketing mobilny zwiększające przychody firmy

Jednym ze sposobów, w jaki firmy reklamują swoje produkty i usługi potencjalnym klientom, jest marketing mobilny.

Marketing mobilny polega na wykorzystywaniu reklam, które przemieszczają się do różnych lokalizacji, aby promować firmy. Może to odbywać się za pośrednictwem takich środków, jak pokazy drogowe lub stacje demonstracyjne. Jeśli chcesz skorzystać z marketingu mobilnego, przeczytaj poniższy artykuł, aby uzyskać porady.Użyj dedykowanego krótkiego kodu. Mogą być drogie, ale zapewniają, że Twoja marka pozostanie nienaruszona. Unikaj wspólnych krótkich kodów, jeśli jesteś większą firmą. Nie tylko dlatego, że chcesz, aby ludzie rozpoznawali Twój własny kod, ale mogą wystąpić pewne konsekwencje prawne, jeśli inna firma korzystająca z tego samego kodu nadużyje systemu.Śledź swoje kody QR. Istnieje kilka bezpłatnych witryn internetowych, które umożliwiają śledzenie ruchu generowanego przez kody QR. Użyj tego, aby określić, które taktyki marketingowe są dla Ciebie najlepsze i wyeliminować te, które nie są tak skuteczne w przyciąganiu nowych klientów.Poznaj swoich odbiorców. Jeśli planujesz sprzedawać telefony komórkowe, powinieneś zaprojektować swoją reklamę wokół nich. Wiele telefonów ma trudności z pobieraniem dużych ilości danych. Pomysły na marketing mobilny zwiększające przychody firmy

Jeśli pobieranie trwa zbyt długo, wiele osób po prostu wyjdzie z programu, zanim osiągnie on punkt, w którym będą mogli zobaczyć Twoją wiadomość.Traktuj swoich klientów jak ludzi.

Zamiast ciągle bombardować ich informacjami o sprzedaży, rozważ wysyłanie im od czasu do czasu informacji istotnych dla ich codziennego życia. Jeśli znajdziesz interesujący blog na przykład o oszczędzaniu pieniędzy, wyślij mu link. Dzięki temu wiedzą, że nie tylko uważasz je za źródło dochodu dla siebie.Zawsze staraj się, aby wiadomości mobilne były zwięzłe. Ludzie w ruchu potrzebują wiadomości, które szybko i zdecydowanie przejdą do rzeczy. Telefony komórkowe mają również stosunkowo małe ekrany, dlatego ważne jest, aby dostosować wiadomości tak, aby odzwierciedlały ten ograniczający czynnik. Postępując zgodnie z tą wskazówką, będziesz w stanie dotrzeć do większej liczby osób z bardziej efektywnym przekazem.Kiedy promujesz konkretne wydarzenie, wyślij mobilną wiadomość marketingową na kilka godzin lub dzień przed wydarzeniem. Klienci, którzy są naprawdę zainteresowani wydarzeniem, mogą łatwo zapomnieć o wiadomości, jeśli wyślesz ją na kilka dni przed wydarzeniem. Nie chcesz, aby Twoi klienci niczego nie przegapili.Jeśli myślisz o wejściu na inny rynek z innym produktem, upewnij się, że zaczynasz ten wysiłek, zanim przejdziesz do marketingu mobilnego. Bardzo trudno będzie przyciągnąć ludzi ze świata mobilnego do nowego produktu, więc idź za tym, co cię tu przywiodło i po prostu powtórz proces.Zaopatrzenie się w kamerę internetową i skonfigurowanie konta Skype, aby rozmawiać z klientami twarzą w twarz, to świetny sposób na prowadzenie marketingu mobilnego, jeśli pasuje to do Twojej firmy. Nie każda osoba na świecie chce być tak przystojna w biznesie, ale jeśli masz współpracowników pracujących dla Ciebie lub naprawdę lojalnych klientów, jest to dobry ruch, aby pozostać z nimi w osobistym kontakcie.Poinformuj odbiorców, jak często będą wysyłane wiadomości. Daj im opcje, jeśli nie chcą wiadomości tak często, jak chcesz im wysyłać. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zostać szkodnikiem, który codziennie wysyła wiadomości, gdy Twoi odbiorcy poinformują Cię, że woleliby cotygodniowe wiadomości. Mogą w tym pomóc oczekiwania dotyczące częstotliwości.Podsumowując, marketing mobilny to jeden ze sposobów, w jaki firmy próbują sprzedawać swoje produkty i usługi nowym klientom. Osiągają to, przenosząc reklamy do różnych lokalizacji w celu promowania, na przykład za pomocą stacji demonstracyjnych i pokazów drogowych. Porady zawarte w powyższym artykule pomogą Ci skutecznie wykorzystać marketing mobilny.