Finanse

Pozabankowe pożyczki dla firm

Przedsiębiorcy którzy potrzebują wsparcia na spłatę różnego rodzaju zobowiązań mogą obecnie liczyć na atrakcyjne formy kredytowania, także na pożyczki pozabankowe.

Obecnie instytucje finansowe mogą oferować wiele pożyczek celowych przykładowo związanych ze spłatą zobowiązań do ZUS oraz Urzędu Skarbowego. Dla wielu przedsiębiorców będzie to możliwość wyjścia z długów, reorganizacji firmy oraz odzyskania płynności finansowej.

Pozabankowe pożyczki dla firm

Atrakcyjne finansowanie dla firm na spłatę długów

Warto zwrócić uwagę iż zaleganie z opłatami w stosunku do zakładu ubezpieczeń społecznych od 2018 roku ma pewne niekonsekwencje. W tym przypadku w pierwszej kolejności wpłaty księgowane są na poczet zaległości, więc niektórzy przedsiębiorcy nie mogliby w tym przypadku skorzystać z zasiłku macierzyńskiego czy też płatnego zasiłku chorobowego. Oczywiście duże opóźnienia czy też duże zaległości mogłyby doprowadzić do wystawienia nakazu zapłaty, w tym przypadku mogłoby dojść do egzekucji komorniczej. Dlatego też zaleganie z opłatami jest dla przedsiębiorcy nieopłacalne z wielu względów. Dodatkowo firma nie może wziąć udziału przykładowo w przetargach, gdzie wymagane jest przedstawienie dokumentów o niezaleganiu z płatnościami.

Naturalnie w przypadku tego rodzaju pożyczek nie wymagane są zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami, instytucje finansowe starają się wyjść naprzeciw przedsiębiorcy, ułatwiające także załatwienie wszystkich formalności, wymagane jest także minimum dokumentów jakie składane są zazwyczaj w przypadku kredytów dla firm. Należy dostarczyć wyciąg z konta, podsumowanie ostatniego półrocza czy też roku z księgowości.

Oczywiście finansowanie dla firm przyjmować może różne formy, mogą być tą kredyty czy też pożyczki celowe przykładowo na spłatę zadłużenia czy też na zakup maszyn oraz urządzeń. Dodatkowo instytucje finansowe oferują także wsparcie w postaci pożyczki na spłatę bieżących faktur, bieżących zobowiązań związanych z prowadzeniem działalności. Z pewnością dla wielu przedsiębiorców może być to szansa na przetrwanie gorszego okresu.