Rozrywka

Co to są zabawki otwarte i dlaczego są ważne?

Obecnie wielką popularnością wśród rodziców kupujących upominki dla dzieci cieszą się zabawki otwarte, promujące naukę i zabawę.

Zabawki otwarte sprzyjają kreatywności, pomysłowości i rozwojowi dziecka. Jedną z najlepszych zalet tego typu zabawek jest to, że są idealne dla dzieci w różnym wieku.

Co to są zabawki otwarte i dlaczego są ważne?

Dlaczego warto wybierać wszechstronne zabawki

Zabawki otwarte to zabawki, które nie mają określonej funkcji. Z tego powodu sposoby manipulowania i zabawy takimi zabawkami są praktycznie nieograniczone. Zabawki, które nie są otwarte, to zabawki, które zwykle wykonują wszystkie zdania za dziecko. Jeśli kupisz zabawkę z przyciskami, światłami i dźwiękami, dziecko po prostu naciska te funkcje, a zabawka gra, ale dziecko się nie bawi. Nie oznacza to, że nie powinieneś kupować tego typu zabawek, ale należy być świadomym przy wyborze zabawek, które mają za zadanie wspierać rozwój i kreatywność dziecka.

Zabawki otwarte to zabawki, które nie mają tych funkcji. Wydają się być nieco bardziej proste i czasami mogą wydawać się nawet niepozorne na początku. Może nie są to zabawki, które są najbardziej ekscytujące podczas otwierania prezentów, ale są to zabawki, którymi można się bawić przez wiele godzin i na różne sposoby. Dzieci zawsze wracają do otwartych zabawek, ponieważ istnieją nieograniczone możliwości bawienia się i wymyślania pomysłów na zabawę. Są to zabawki, którymi będzie się bawić dziecko w wieku 2 lat, ale nadal będzie się nimi bawić również w wieku 8 lat. Pomyśl na przykład o klockach czy piłce, które są tak samo zabawne dla dwulatka, jak dla ośmiolatka, ponieważ wraz z wiekiem dziecko jest w stanie tworzyć coraz więcej dzięki tym otwartym zabawkom.

Zabawka, która ma światła, dźwięki i przyciski, i robi tylko tyle, wraz z wiekiem przestaje być dla dziecka interesująca. Kiedy zaczniesz kupować zabawki Little dutch, nie będziesz chciał wybierać żadnych innych. Nie tylko zobaczysz, jak rozwija się kreatywność twojego dziecka, ale także zauważysz, jak twoje dziecko będzie dłużej angażować się w zabawę i uczyć nowych rzeczy.