Biznes

Dostosuj zabawki do wieku swojego dziecka

Wraz z mobilnością dziecka pojawia się jego zainteresowanie zabawkami sprzyjającymi ćwiczeniu umiejętności chodzenia, jak chodziki, zabawki do ciągnięcia, popychania.

Zabawki wykonane z drewna nie tylko wspierają rozwój dziecka, ale również są wykonane z bezpiecznego i naturalnego materiału, wykończonego naturalnym woskiem, olejem czy nietoksyczną farbą. Jak wiadomo dzieci mogą wkładać zabawki do ust i gryźć je, dlatego lepiej wybierać zabawki bezpieczne, takie które nie zawierają substancji szkodliwych.

Dostosuj zabawki do wieku swojego dziecka

Zabawką dla dziecka może być kolejka z drewna

Oprócz zabawek do prowadzenia czy ciągnięcia po podłodze, dzieci mogą układać drewniane klocki, budować wieże i inne budowle lub rozdzielać kształty, aby rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Komplet takich zabawek jest również wytrzymały, co jest odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ mniejsze dzieci niekoniecznie dbają o swoje zabawki. Labirynt z koralików wspiera koordynację wzrokowo-ruchową, ponieważ małe rączki przesuwają koraliki po dwóch krętych torach.

Eleganckie, wytrzymałe i minimalistyczne zabawki drewniane mają obecnie nowoczesny charakter i wiele ciekawych kolorów, gwarantują również rozwój kreatywności i zapewniają wiele godzin swobodnej zabawy. Zabawki wykonane z drewna są bezpieczne, naturalne i nie zawierają żadnych szkodliwych dla środowiska i zdrowia substancji. Jeśli są kolorowe, to maluje się je nietoksyczną farbą, mogą być również pokryte woskami lub olejami roślinnymi, dzięki czemu ich powierzchnia jest bardziej trwała, można je również przecierać wilgotną szmatką dla zachowania czystości i higieny.

Wiele zabawek drewnianych to układanki czy klocki do układania w stosy czy budowania obiektów, wież, ogrodzeń czy tuneli. Z pewnością będzie to wspaniałe zajęcie dla dzieci w różnym wieku. Możemy również zakupić zabawki ze sznurkiem do ciągnięcia, sprawdzi się również kolejka z drewna, którą można jeździć po podłodze. Ważnym czynnikiem przy rozważaniu zakupu drewnianych zabawek jest to, że są bezpieczne, nigdy nie ma obaw o coś toksycznego czy ostrego w takich naturalnych zabawkach.