Biznes

Dowiedz się, co musisz wiedzieć o fotografii

Używałeś aparatu przez całe życie, ale teraz chcesz wyraźnie odróżnić robienie zdjęć od sztuki.

Chcesz wiedzieć, czego potrzeba, aby uzyskać wysokiej jakości obrazy. Porady zawarte w tym artykule dadzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby przenieść swoją fotografię na wyższy poziom.Zdecyduj, jakie aspekty fotografowanego obiektu chcesz uchwycić na zdjęciu. Idealne zdjęcie będzie wyglądało jak małe okienko skupione na wybranych szczegółach tematu. Jeśli spróbujesz włożyć zbyt dużo w jedno zdjęcie, przytłoczysz siebie i swoich widzów. Seria fotografii wykonywanych kolejno, nieskoncentrowanych na jednym temacie, tworzy opowieść lub ogólne wrażenie danej sceny.W fotografii bardzo ważne jest, aby zmieniać kąty używane na obiekcie. Rób zdjęcia z przodu, z boku iz tyłu, dzięki czemu uzyskasz elegancki kolaż zamiast tylko jednego kąta. Poruszaj się tak często, jak to możliwe, aby zoptymalizować wyniki.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Jeśli masz trudności z trzymaniem aparatu prosto, kup statyw. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o fotografii

Statyw pomoże w utrzymaniu aparatu na miejscu, dzięki czemu możesz skupić się na innych zmiennych, innych niż równowaga.

Statywy świetnie sprawdzają się w dziczy lub na nierównym terenie.Lustrzanka cyfrowa jest kluczowa, jeśli chcesz robić dobre zdjęcia. Cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to najlepszy rodzaj aparatu do oglądania obiektów podczas robienia zdjęć. Kup pełnoklatkową lustrzankę cyfrową, aby uzyskać lepszy przetwornik obrazu i więcej szczegółów.Robiąc zdjęcie, spróbuj zrobić zdjęcie ze średniej odległości, a następnie zbliżyć się. Później możesz zdecydować, że zdjęcie wyglądałoby lepiej, gdybyś je trochę przybliżył. Postaraj się również, aby obiekt znajdował się w centrum obrazu.Wiele aparatów pozwala na ustawienie balansu bieli. To ustawienie informuje aparat, które kolory mają być widoczne jako światła. Podczas fotografowania w sztucznym świetle (w pomieszczeniach) ustaw balans czasu na tryb „sztuczne światło”. Sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądały tak, jakby zostały zrobione w naturalnym świetle.Podczas fotografowania małych dzieci czas i cierpliwość są Twoim najlepszym przyjacielem. Dzieci są uczone „powiedz ser” za każdym razem, gdy skierowana jest na nie kamera, co nieuchronnie tworzy sztuczne, fałszywe uśmiechy – lub gorzej. Idealnie byłoby, gdyby dziecko czuło się komfortowo podczas fotografowania, gdy zniknie presja na „występowanie”. Po prostu zachęć ich do wykonywania swoich normalnych czynności, a następnie śledź je z kamerą, klikając, gdy naturalnie się uśmiechają lub oczywiście cieszą się swoim otoczeniem.Spróbuj zaplanować wszystkie swoje ujęcia. Powinieneś zaplanować wszystko, od obiektu, przez kąt, po oświetlenie w miejscu, w którym będziesz fotografować. Poświęcenie trochę czasu na zaplanowanie tego wszystkiego może zaowocować znacznie lepszymi i ciekawszymi zdjęciami.Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, każdy może zrobić zdjęcie, ale prawdziwy artysta musi uznać swoją fotografię za sztukę. Powinieneś odkryć, że wiele pomocnych wskazówek zawartych w tym artykule pomoże ci skierować cię na właściwą ścieżkę, jeśli rzeczywiście jest to twój cel.