Bez kategorii

Zacznij blogować już dziś, korzystając z tych wskazówek WordPress

Czy przyglądałeś się WordPressowi w przeszłości lub korzystałeś z niego wcześniej? Jeśli tak, a nawet jeśli nie, wkrótce dowiesz się kilku wspaniałych rzeczy o tym, jak wiele WordPress ma do zaoferowania jako bloger.

Przeczytaj te cenne wskazówki, aby zobaczyć dokładnie, czego Ci brakowało.Sprawdź dodatki, aby znaleźć proste narzędzia, które ulepszą Twoją witrynę lub bloga. Na przykład możesz dodać kalendarz do bocznego paska menu, aby udostępniać wydarzenia, które mogą zainteresować czytelników. Możesz również znaleźć wiele świetnych dodatków, które zapewniają kontrolę nad reklamami, zmieniając Twoją witrynę w źródło przychodów.Kiedy skończysz z witryną, sprawdź, jak wygląda z punktu widzenia odwiedzających. Czy dotarłeś do wszystkiego, czego chciałeś? Wejdź na swoją stronę z cudzego komputera, aby poznać jego punkt widzenia i zapisz zmiany, które będziesz musiał wprowadzić, aby stale poprawiać estetykę.Pamiętaj, że tytuł i opis każdej strony w Twojej witrynie jest tym, czego wiele innych witryn używa do kategoryzowania Twojego linku i udostępniania go światu. Na przykład będzie to, co pokazuje Google, gdy ktoś szuka witryny takiej jak Twoja. Wypełnij je frazami kluczowymi SEO i upewnij się, że nie ma literówek.Większość szablonów ma wbudowaną stronę docelową, więc skorzystaj z niej. Ta uproszczona strona pozwala skoncentrować się na dokładnie tym, na co chcesz, aby patrzyli, czy to na formularzu rejestracji, czy na linku „Kup teraz”. Gwarantuje to, że podejmą działania, które chcesz.Jednym z powodów, dla których praca z WordPressem jest tak dobra, jest to, że jego wtyczki oferują olśniewający wachlarz funkcji. Tak czy inaczej, chcesz być ostrożny przy wyborze wtyczek. Nie zaczynaj pobierać ich, chcąc nie chcąc. Zacznij od podstawowych wtyczek: WP DataBase BackUp, All-In-One SEO Pack i WP Optimize. Wybieraj innych z rozwagą, aby otrzymać dokładnie to, czego potrzebujesz.Pamiętaj, aby dobrze wykorzystać obszar stopki na dole stron bloga WordPress. W tym obszarze możesz podać dodatkowe informacje o sobie i/lub swoich prawach autorskich. Jeśli chcesz, możesz również dodać link do innej strony. Zacznij blogować już dziś, korzystając z tych wskazówek WordPress

Różne motywy pozwalają lepiej wykorzystać ten obszar, więc starannie wybieraj motywy, aby zmaksymalizować wartość stopek stron.Mieć łatwą do znalezienia bibliotekę.

Czas to pieniądz i nie musisz sprawdzać ton folderów, aby znaleźć jedną rzecz. Łatwiej jest znaleźć rzeczy w motywie WordPress, gdy wszystko znajduje się w jednym zintegrowanym folderze. Ułatwia to przeszukiwanie Biblioteki multimediów, ponieważ obejmuje tylko wpisanie słowa kluczowego dla tego, czego szukasz.Poznaj swój edytor WordPress WYSIWYG. Kiedy piszesz nowy post, zobaczysz mały pasek, który przechodzi przez obszar wprowadzania tekstu. To jest twój edytor WYSIWYG – co oznacza, że ​​wszystko, co naciśniesz, stanie się z zaznaczonym tekstem. Jeśli wybierzesz pogrubienie w edytorze, wybrany tekst stanie się pogrubiony. Jest to podobne do korzystania z programu Microsoft Word.Nie możesz samodzielnie zmieniać rozmiarów obrazów, jeśli Twoja witryna ma własną wtyczkę galerii. Wtyczka galerii automatycznie ustawia rozmiary obrazów i tak naprawdę nie masz nad tym żadnej kontroli. Jeśli naprawdę potrzebujesz zmienić rozmiary obrazów, poproś programistę o pomoc w zmianie ustawień.Jesteś gotowy, aby skorzystać ze wszystkiego, co zostało Ci dostarczone tutaj dotyczące WordPressa. Mając tak różnorodne narzędzia na wyciągnięcie ręki, zawsze możesz się czegoś więcej nauczyć. Ruszaj się, aby zobaczyć, co możesz zrobić teraz, gdy możesz być doświadczonym użytkownikiem WordPressa.