Biznes

Jak zadziwić je swoimi posiłkami

Kiedy ludzie zaczynają myśleć o umiejętnościach, których chcieliby się nauczyć lub dowiedzieć się więcej, jedną z rzeczy, które zwykle się pojawiają, jest gotowanie.

Jeśli to brzmi jak ty, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł pomoże Ci w drodze do zostania szefem kuchni.Posyp deskę do krojenia solą. Cięcie ziół na desce do krojenia może być trudne. Mają tendencję do chodzenia wszędzie. Aby temu zapobiec, zanim zaczniesz, posyp deskę do krojenia odrobiną soli. To zadziała, aby zapobiec ich przesuwaniu się.Nie bój się eksperymentować. Nie ma reguły, która mówi, że musisz dokładnie przestrzegać przepisu. Jeśli nie dbasz o składnik, pomiń go. Jeśli uważasz, że inny składnik smakowałby lepiej, zastąp go. Jeśli uważasz, że danie czegoś brakuje, dodaj to.Jeśli planujesz zostawić kurczaka w piekarniku przez chwilę po upieczeniu, odejmij kilka minut od jego czasu pieczenia. Ponieważ kurczak nadal się piecze nawet po odjęciu go od źródła ciepła, może szybko wyschnąć w piekarniku, który jest wciąż gorący.Kiedy idziesz do sklepu, nie zawsze miej dużą listę zakupów, która może ograniczać Cię do zdobycia określonych przedmiotów. Zobacz, co lubisz i na co masz ochotę i na tej podstawie kupuj. Jak zadziwić je swoimi posiłkami

To da ci spontaniczność do gotowania, co tylko zechcesz.Nie musisz wychodzić i kupować drogiego sosu do swojego dania.

Zamiast tego zachowaj soki, które wytwarza twoje mięso na dnie patelni i użyj ich jako podstawy do dobrego sosu. Jest dużo tańszy i świetnie smakuje. Dostępnych jest wiele różnych przepisów, które wykorzystują ten sok do przygotowania sosu.Aby uzyskać profesjonalnie wyglądające rezultaty podczas maczania cukierków w roztopionej czekoladzie, użyj wykałaczki, aby zanurzyć miękkie cukierki. Wciśnij wykałaczkę do kawałka cukierka mniej więcej do połowy, upewniając się, że nie przejdzie przez cukierka. Zanurz cukierek, upuść go na woskowany papier, aby ostygł i szybko wrzuć odrobinę roztopionej czekolady na otwór utworzony przez wykałaczkę. Otwór na wykałaczkę jest teraz sprytnie wypełniony czekoladą.Jeśli chcesz urozmaicić posiłek, dodaj papryki. Papryka nie tylko doda smaku przygotowywanemu przez Ciebie posiłkowi, ale także zwiększy intensywność przypraw, aby spodobać się Twoim kubkom smakowym. Wypróbuj różne rodzaje i odmiany papryki, aby wyostrzyć preferowaną paprykę.Jeśli utkniesz, próbując wymyślić, co ugotować na obiad w ciągu tygodnia, rozważ budowanie posiłków wokół tematów. „Meksykański poniedziałek” może oznaczać burrito lub smaczną sałatkę taco. Co powiesz na „Tuscan Tuesday” ze spaghetti i klopsikami, a może z klopsikami? A „Fish Friday” oferuje wiele opcji na krewetki, łososia, a nawet tuńczyka. Zaproś całą rodzinę do zabawy, pozwalając dzieciom wybrać temat i pomóc zaplanować posiłek tego dnia.Dokładnie odmierz olej, z którym gotujesz. Aby dodać mniejszą ilość tłuszczu do gotowania, pamiętaj o dokładnym odmierzaniu oleju kuchennego, zamiast wlewania go prosto z butelki na patelnię. Pomiar oleju to jedyny sposób na kontrolowanie jego wpływu na smak i zawartość tłuszczu w potrawie.Jak widać, nauka gotowania nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Postępując zgodnie ze wskazówkami wymienionymi w tym artykule, możesz nauczyć się zostać najlepszym szefem kuchni, jakiego możesz. Twoi przyjaciele i rodzina docenią wspaniałe posiłki, które dla nich przygotujesz, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.