Dom

Fotel różowy do pokoju dziecięcego

Na tle jasnych mebli i neutralnej aranżacji salonu, dodatki i tkaniny o żywych kolorach wyglądają niezwykle efektownie i mogą z łatwością zmienić wystrój pomieszczenia.

Na przykład świetną opcją byłaby czerwień czy róż w postaci zasłon, poszewek na poduszki czy fotela, co doda klimatowi salonu odrobinę ciepła i komfortu. Zamiast czerwieni można zastosować głęboką zieleń lub błękit, które przyniosą spokój i komfort, a salon nie będzie wydawał się zbyt nudny. Meble w jasnych kolorach są mało praktyczne, ponieważ bardzo łatwo się brudzą, a ich wady są bardziej widoczne. Oczywiście nowoczesne materiały są bardziej odporne na zabrudzenia, a meble tapicerowane są łatwe w praniu, ale jeśli masz dzieci lub zwierzęta, nie możesz uniknąć zarysowań czy plam. Dominującą rolę w salonie odgrywają meble tapicerowane, wśród których znajdują się sofa i fotele. Służą one nie tylko jako dekoracja pomieszczenia, ale także tworzą przytulną i komfortową atmosferę. Dlatego wybór mebli tapicerowanych powinien być dokonywany ostrożnie i mądrze, aby były trwałe i służyły nam przez lata.

Wybierając do salonu meble tapicerowane w jasnym kolorze pamiętajmy, że nie powinny one łączyć się z kolorem ścian, a byłoby lepiej, gdyby były o kilka odcieni ciemniejsze lub jaśniejsze.

Przykładowo, jeśli ściany w salonie utrzymane są w kolorze beżowym, to można kupić sofę w kolorze białym, na tle białych ścian świetnie prezentuje się sofa w kolorze karmelowym lub toffi. Jeśli zależy nam na modnym wyglądzie wnętrza, wskazane są dodatki w kontrastowych i odważnych kolorach, jak fotel różowy, który sprawdzi się w jasnym i monotonnym pomieszczeniu jako ożywienie wnętrza. Jeśli chodzi o materiał na tapicerkę to powinien być on zdecydowanie praktyczny, nie powinien się wycierać, nie może chłonąć zapachów, nie powinien pozostawać z zaciągnięciami i zadrapaniami. Oczywiście najlepszy jakościowo materiał na obicia to skóra. Sztuczne tkaniny, takie jak ekoskóra, laminowany zamsz, aksamit, czy żakard, można uznać za doskonałe i tańsze materiały tapicerskie.