Dom

Łatwe w eksploatacji materiały na podłogę

Linoleum to rodzaj sprężystej podłogi, która istnieje od prawie 150 lat. W przeciwieństwie do winylu, jest wykonany z naturalnych, odnawialnych materiałów, w tym proszku korkowego i oleju lnianego.

Przez dziesięciolecia w większości znikał z domów, gdy winyl stał się bardziej popularny. Jednak obawy związane z chemikaliami w podłogach winylowych ożywiły zainteresowanie tym materiałem. Podobnie jak podłogi winylowe, linoleum jest dostępne w postaci arkuszy, płytek lub laminowanych desek, które można zainstalować jako podłogę pływającą. Niektóre linoleum ma powłokę ochronną, aby zmniejszyć zużycie i zapobiec zabrudzeniu. Podobnie jak winyl, linoleum jest miękkie pod stopami i występuje w szerokiej gamie kolorów i stylów. Chociaż linoleum dobrze znosi normalne zużycie, jest podatne na wgniecenia przykładowo przez obcasy. Trzeba pamiętać iż linoleum może blaknąć lub żółknąć w pomieszczeniach, w których jest dużo światła słonecznego. Jednak powłoka ochronna może pomóc w zapobieganiu tym problemom. Linoleum nie jest tak wodoodporny jak winyl, więc nie nadaje się do łazienek i pralni.

Jest również sztywniejszy niż winyl, przez co bardzo trudno jest samodzielnie zainstalować linoleum z arkusza.

Powlekane linoleum nie wymaga konserwacji, jednak linoleum wymaga regularnego woskowania, aby zachować połysk. Ciekawe pomysły na wykorzystanie winylu na podłodze można znaleźć na stronie https://greenfloor.sklep.pl/panele-podlogowe-do-kuchni-i-lazienki. Winyl może być sprzedawany w arkuszach jest to najczęstsza forma, składająca się z cienkich elastycznych arkuszy winylu z nadrukiem i przezroczystą warstwą ochronną. Arkusze winylowe występują w rolkach o różnej szerokości, Mogą posiadać wygląd drewna, paneli podłogowych czy też kamienia. Więc można łatwo dopasować go do innych materiałów z jakich mamy wykonaną podłogę. Dla wielu osób jest to bardzo dobry pomysł, dzięki temu łatwo możemy utrzymać porządek w naszym domu. Linoleum będzie także materiałem który sprawdzi się w firmach.