Biznes

Dowiedz się, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Zakup polisy ubezpieczeniowej na samochód może być trudnym zadaniem.

Przy tak wielu możliwościach wyboru, od przewoźników po rodzaje polis i rabaty, jak uzyskać to, czego potrzebujesz, za najlepszą możliwą cenę? Czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek dotyczących wszystkich pytań dotyczących zakupu ubezpieczenia samochodowego.Istnieje wiele sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na polisach ubezpieczeniowych, a jednym z najlepszych jest usunięcie kierowców z polisy, jeśli już nie jeżdżą. Wielu rodziców omyłkowo pozostawia swoje dzieci na swoich polisach po tym, jak wyszły do ​​szkoły lub wyprowadziły się. Nie zapomnij przerobić swojej polisy, gdy stracisz kierowcę.Kierowcy, którzy nie zgłoszą roszczeń ubezpieczeniowych, mają prawo do dużych zniżek. Upewnij się, że poruszyłeś ten temat braku roszczeń po kilku latach pracy z tym samym ubezpieczycielem. Kierowcy, którzy nie zgłaszają roszczeń przez pięć lat, mogą otrzymać do 75% zniżki na składki. Teraz to spore oszczędności.Przed zakupem samochodu weź pod uwagę koszt polisy ubezpieczeniowej dla typu samochodu lub samochodów, które oglądasz. Generalnie im droższy samochód, tym wyższy będzie koszt ubezpieczenia. Weź pod uwagę koszt ubezpieczenia przed zakupem wybranego samochodu.Utrzymuj swój rekord w czystości! Twoja historia jazdy jest najważniejszą rzeczą, na którą zwracają uwagę firmy ubezpieczeniowe, podejmując decyzję, jaką opłatę Cię obciążą. Jest ważniejszy niż samochód, którym jeździsz i Twoja zdolność kredytowa razem wzięte. Nawet otrzymanie prostego mandatu za przekroczenie prędkości może podnieść Twoje składki, więc miej nos w czystości!Kilka lat temu rozsądnie byłoby zrezygnować z płatności medycznych z polisy ubezpieczenia komunikacyjnego, podczas gdy powszechne było oczekiwanie, że polisa ubezpieczenia zdrowotnego pokryje prawie wszystkie koszty leczenia związane z wypadkiem. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych

Teraz, gdy ubezpieczenie zdrowotne staje się coraz bardziej restrykcyjne, warto wykonać obliczenia, aby sprawdzić, czy warto przywrócić dodatkowe ubezpieczenie medyczne do planu ubezpieczenia samochodu.Nigdy nie jeździj samochodem bez ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Ten rodzaj ubezpieczenia może zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ firma ubezpieczeniowa płaci komuś za szkody, które wyrządziłeś. Bez tego rodzaju ubezpieczenia ponosiłbyś odpowiedzialność za wszystkie koszty. Wybierz ochronę odpowiednią dla siebie i swojej wyjątkowej sytuacji.Zapytaj swojego agenta ubezpieczeniowego, czy Twój wiek może dać Ci jakieś zniżki. Badania wykazały, że podobnie jak dobre wino, kierowcy z wiekiem stają się coraz lepsi. Twoja firma ubezpieczeniowa może zaoferować Ci zniżkę za bycie długoterminowym kierowcą, dając Ci zniżkę za każdym razem, gdy przekroczysz ustalone przez nią kamienie milowe wieku.Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki na samochody, które mają dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą lub zabezpieczenia. Jeśli Twój samochód ma niektóre z tych funkcji, takie jak ABS, powinieneś zapytać firmę ubezpieczeniową i sprawdzić, czy są dostępne zniżki. Możesz również otrzymać zniżki, jeśli uczęszczałeś na lekcje jazdy defensywnej lub jeśli jesteś uczniem z dobrymi ocenami.Jeśli niedawno wzięłaś ślub, pod warunkiem, że ty i twój współmałżonek macie tę samą nosicielkę, możesz rozważyć połączenie polisy współmałżonka z twoją lub odwrotnie. W ten sposób możesz uzyskać znaczne oszczędności, ponieważ połączysz dwie indywidualne polisy w jedną polisę na wiele pojazdów, na którą wielu przewoźników oferuje zniżkę.Wiedza to potęga. Teraz, gdy miałeś okazję przeczytać kilka naprawdę świetnych pomysłów na zakup ubezpieczenia samochodowego, będziesz miał moc, której potrzebujesz, aby wyjść i uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Nawet jeśli masz już aktualną polisę, możesz renegocjować lub wprowadzić potrzebne zmiany.