Biznes

Coraz więcej firm decyduje się na wynajem powierzchni magazynowych

Prowadzenia firmy często wiąże się z koniecznością wynajmu magazynu do przechowywania zapasów lub sprawnego prowadzenia działalności.

Obecnie znajdziemy magazyny do wynajęcia rozmieszczone niemal w całym kraju. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się powierzchnie magazynowe usytuowane w pobliżu dróg transportu, ponieważ zapewniają sprawną logistykę i dostarczanie towarów w odpowiednie miejsce. Magazyny muszą spełniają wszelkie wymaganie stawiane przez klientów, zapewniając bezpieczne przechowywanie towarów, a także ładowanie i rozładowywanie ciężarówek.

Coraz więcej firm decyduje się na wynajem powierzchni magazynowych

Jak wybrać odpowiedni magazyn, który ułatwi logistykę towarów?

Umowy najmu powierzchni magazynowych podpisywane są zazwyczaj na okres co najmniej trzech lat, dlatego niezwykle ważne jest, aby przed podpisaniem umowy najmu mieć świadomość tego, co się z tym wiąże, wziąć pod uwagę wiele kwestii, aby magazyn spełnił potrzeby naszej firmy. Poszukując magazynu do wynajęcia, większość klientów wymaga dostępu do pojazdu w celu ułatwienia sobie dostaw i rozładunku. Lokalizacja i dostęp często decydują o łatwości tego procesu i mogą być kluczowe dla zapewnienia płynnego działania firmy.

Zwróć uwagę na lokalne połączenia transportowe, w tym odległość magazynu do sieci autostrad i dróg. Dobrze jest również, kiedy magazyn posiada wystarczająco duży plac do załadunku i rozładunku towarów, a droga dojazdowa jest wystarczająco szeroka dla dużych pojazdów ciężarowych i dostawczych. Są to ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert wynajmu magazynów, ich lokalizacji i dostępu.

Wynajęcie magazynu nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać, wystarczy skorzystać z wygodnej wyszukiwarki, wpisać lokalizację, powierzchnię i cenę, jaką chcemy płacić za wynajem, a zobaczymy wiele wyników. W pobliżu magazynu może przebiegać droga szybkiego ruchu lub kolej, co znacznie ułatwi nam transport towarów do i z magazynu. Plac przy magazynie powinien być znacznej wielkości, aby ułatwić manewrowanie na nim samochodami ciężarowymi. Poza tym magazyn logistyka może być wyposażony w dużą liczbę ramp załadunkowych, dzięki czemu w tym samym czasie może być zadołowanych lub rozładowywanych wiele samochodów.