Biznes

Naucz się radzić sobie ze swoimi finansami osobistymi dzięki tym wskazówkom

Mówi się, że „pieniądze sprawiają, że świat się kręci”, ale brak pieniędzy może zatrzymać Twoje życie.

Niezależnie od tego, czy Twoje finanse są w złym stanie, czy chcesz podejmować mądre decyzje w przyszłości, powinieneś starać się rozwijać dobre nawyki finansowe teraz. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka świetnych sugestii.Już dziś zacznij budować fundusz ratunkowy. W idealnym świecie powinieneś mieć co najmniej trzy miesiące, najlepiej sześć miesięcy, odłożone koszty utrzymania. Umieść go w łatwo dostępnym, wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Jeśli nie masz zaoszczędzonych pieniędzy, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie oszczędzania.Dla tych osób, które mają zadłużenie na karcie kredytowej, najlepszym zwrotem z twoich pieniędzy byłoby zminimalizowanie lub spłata tych sald karty kredytowej. Ogólnie rzecz biorąc, zadłużenie na karcie kredytowej jest najdroższym długiem dla każdego gospodarstwa domowego, a niektóre stopy procentowe przekraczają 20%. Zacznij od karty kredytowej, która pobiera najwięcej odsetek, najpierw spłać je i wyznacz cel spłaty całego zadłużenia karty kredytowej.Aby zaoszczędzić na kosztach college’u, zdecydowanie rozważ zapisanie się do lokalnego college’u przez pierwsze dwa lata, a następnie przeniesienie do czteroletniej instytucji na ostatnie dwa lata. Przy rocznych oszczędnościach kosztów czesnego o 50% lub więcej w porównaniu z tradycyjnymi czteroletnimi uniwersytetami, uczęszczanie do college’u społecznościowego przez pierwsze dwa lata może mieć dużo sensu. Wiele szkół wyższych ma programy bezpośrednich transferów do czteroletnich instytucji, które zapewniają adekwatność punktów, które zarobiłeś na studiach. Naucz się radzić sobie ze swoimi finansami osobistymi dzięki tym wskazówkom

Pod koniec czterech lat otrzymasz dokładnie ten sam dyplom i referencje, co twoi koledzy z klasy, którzy uczęszczali na czteroletnią uczelnię, ale twoje koszty (i ewentualny dług) będą o wiele mniejsze.Niektóre banki oferują wspaniałe nagrody, jeśli jesteś w stanie skierować klienta do jego lokalizacji i otworzy on konto w oddziale.

Spróbuj skorzystać z tej możliwości, ponieważ możesz dodać od 25 do 100 dolarów tylko za polecenie znajomego lub członka rodziny do banku.Jeśli próbujesz ograniczyć ilość pieniędzy, które wydajesz każdego miesiąca, ogranicz ilość mięsa w swojej diecie. Mięso na ogół będzie droższe niż warzywa, co z czasem może zwiększyć Twój budżet. Zamiast tego kupuj sałatki lub warzywa, aby zmaksymalizować zdrowie i wielkość portfela.Pewnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest przygotowywanie posiłków w domu. Jedzenie poza domem może być drogie, zwłaszcza jeśli odbywa się to kilka razy w tygodniu. Oprócz kosztu jedzenia należy wziąć pod uwagę również koszt gazu (aby dostać się do ulubionej restauracji). Jedzenie w domu jest zdrowsze i zawsze zapewnia oszczędności.Przy zakupie kredytu hipotecznego bardzo ważny jest czas. Nie chcesz skończyć z koniecznością spłacania dwóch kredytów hipotecznych przez długi okres czasu. Jeśli kupujesz i sprzedajesz jednocześnie, pamiętaj, aby najpierw skupić się na sprzedaży, która jest najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim będziesz mógł kupić nowy dom.Bez względu na to, jak ciężko planujesz, pewnego dnia możesz napotkać trudności finansowe. Powinieneś już teraz dowiedzieć się, jakie opłaty i kary napotkasz za spóźnione lub nieodebrane płatności, abyś mógł przygotować się na najgorsze. Przed podpisaniem umowy najmu upewnij się, że znasz swoje możliwości.Pieniądze wpływają na wiele aspektów naszego życia. Kiedy jesteś w słabej kondycji finansowej, możesz czuć się jak w pułapce. Jeśli jednak mądrze wydajesz i oszczędzasz, będziesz w stanie rozwiązać problemy finansowe i wyjść na przód. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby utrzymać swoje finanse w doskonałym stanie.