Nieruchomości

Porady dotyczące nieruchomości dla kupującego dom

Nabywcy domów po raz pierwszy często nie wiedzą, jakie powinny być ich pierwsze kroki.

W tym artykule przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących stawiania pierwszych kroków. Kupowanie domu może być tak zniechęcającym zadaniem, że większość nowych nabywców potrzebuje wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać.Jeśli masz środki finansowe, aby to zrobić, to kupując dom, wybierz piętnastoletnią hipotekę, a nie trzydziestoletnią. Może to kosztować więcej z miesiąca na miesiąc, jednak w ciągu trzydziestu lat zapłaciłbyś o wiele tysięcy dolarów więcej odsetek od trzydziestoletniego kredytu hipotecznego.Jeśli marzyłeś o domu wakacyjnym, teraz jest czas na zakup. Ceny domów gwałtownie spadły w popularnych miejscach wakacyjnych, takich jak Floryda, Las Vegas i Kalifornia, podobnie jak stopy procentowe. Jasne, brzmi to ryzykownie, ale jak się mówi, trzeba wydawać pieniądze, żeby je zarobić; i możesz łatwo wynająć swój drugi dom, kiedy go nie używasz. To zdecydowanie rynek kupującego.Znajdź zmotywowanego sprzedawcę, gdy szukasz nowego domu. Poszukaj domów, które są na rynku od dłuższego czasu lub mają obniżoną cenę wywoławczą domu. Sprzedawcy ci mogą być bardziej skłonni do negocjacji ceny domu w celu dokonania szybkiej sprzedaży.Dom, który jest sklasyfikowany jako fixer-upper, niekoniecznie jest złym domem do kupienia. Porady dotyczące nieruchomości dla kupującego dom

Możesz go dostać w świetnej cenie, a zainwestowanie pewnej ilości pieniędzy może sprawić, że stanie się domem, o jakim marzyłeś.

Zaleca się zabranie ze sobą doświadczonego wykonawcy rehabilitacji, aby znaleźć te potencjalnie drogie naprawy, których możesz przegapić.Zanim kupisz nieruchomość, powinieneś spędzić trochę czasu w okolicy, w której jesteś zainteresowany. Miejscowi zazwyczaj opowiedzą ci więcej o tym, co naprawdę dzieje się w okolicy niż agent nieruchomości, który pracuje na zlecenie, które im dostać tylko wtedy, gdy transakcja zostanie zamknięta.Kupując dom, należy zastanowić się, dlaczego nieruchomość w okolicy, której szukasz, kosztuje tak mało lub aż tak dużo. Jeśli jesteś kawalerem i nie planujesz założenia rodziny, miasto ze świetnymi szkołami publicznymi będzie miało znacznie wyższą wartość nieruchomości i wyższe podatki, więc prawdopodobnie nie jest najlepszym miejscem do życia.Kupując swoją pierwszą nieruchomość, należy mieć świadomość, że istnieje wiele programów, które mają na celu pomóc Ci jako kupującemu po raz pierwszy. Skontaktuj się z agentem nieruchomości, aby dowiedzieć się, do jakich programów stanowych lub federalnych możesz się kwalifikować. Niektóre programy pomagają z zaliczką, podczas gdy inne programy obniżają oprocentowanie, aby uczynić je bardziej przystępnymi.Myśląc o kupnie domu, nie zadowalaj się tylko pierwszym domem, który zobaczysz. Spójrz na wiele domów. Wyszukuj i znajduj informacje i zdjęcia dotyczące potencjalnych zakupów domu. Pamiętaj, aby uczęszczać również na otwarte domy, aby z bliska zobaczyć dom i jego udogodnienia.Jeśli kupujesz swój pierwszy dom, upewnij się, że uzyskałeś wszystkie potrzebne informacje na temat nieruchomości, aby mieć pewność, że dokonasz właściwego wyboru. Na przykład, czy istnieje stowarzyszenie właścicieli domów? Ważne jest, aby znać zasady i przepisy stowarzyszenia i czy są jakieś opłaty, które będziesz zobowiązany uiścić. Jeśli opłaty są naliczane, co one pokrywają? Co otrzymujesz za swoje pieniądze? Uzyskując jak najwięcej informacji o nieruchomości z góry, zminimalizujesz szanse na późniejsze żałowanie zakupu.Dzięki tym wskazówkom możesz być znacznie lepiej przygotowany do podjęcia pierwszych kilku kroków w kierunku posiadania domu. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać wszystkie opcje, aby nie podpisać czegoś, czego później będziesz żałować. Zakup domu może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących i ekscytujących przedsięwzięć, jakie kiedykolwiek podejmiesz.