Biznes

Prezent na chrzciny i komunię nie musi mieć charakteru religijnego

Klasycznym prezentem na chrzciny oraz komunię jest biżuteria.

Dla dziewczynki może to być bransoletka spersonalizowana imieniem i datą urodzenia dziecka, odpowiednie będą również łańcuszki z medalikiem czy krzyżykiem. Biżuteria jest to prawdopodobnie najbardziej elegancki prezent, jaki możesz wybrać i można go zachować do końca życia i przekazać jako pamiątkę rodzinną następnym pokoleniom.

Prezent na chrzciny i komunię nie musi mieć charakteru religijnego

Spersonalizowane sztućce na specjalne okazje

Różaniec jest głównym narzędziem modlitwy i jednym z najbardziej wyraźnych odniesień religijnych, jakie możesz podarować dziecku przystępującemu do chrztu czy komunii. Wiele osób uważa, że różaniec ma działanie ochronne. Można wybrać różaniec w kolorze różowym dla dziewczynki lub niebieskim dla małego chłopca, który jest zapakowany w ceramicznym pudełku na pamiątkę ozdobionym detalami lub grawerunkiem. Jest to całkiem gustowny prezent na chrzciny lub komunię i z pewnością przetrwa jako pamiątka. Łyżeczka dla niemowląt to klasyczny prezent, idealny na chrzciny. Tradycyjnie od wieków dzieciom wręczało się srebrne łyżeczki do karmienia, smoczki, grzechotki lub grzebienie, obecnie takie przedmioty można zakupić ze stali nierdzewnej w przystępnej cenie.

Dla dzieci przystępujących do komunii odpowiedni będzie elegancki zestaw sztućców z grawerunkiem, którym może być imię dziecka i data sakramentu. Będzie to również pamiątka, z której można korzystać przez wiele lat. Medalik ze srebra lub złota to gustowny prezent na chrzciny od rodzica chrzestnego do chrześnicy lub dziadków dla wnuczki. Można również wybrać prosty krzyżyk lub drewniany krzyż do powieszenia w pokoju dziecięcym.

Grawerowane sztućce ze strony https://republikalyzeczek.pl/kategoria-produktu/prezent-na-komunie/ znajdziemy w bardzo różnorodnej stylistyce, które mogą zadowolić każdy gust i potrzeby. Mogą to być sztućce ze wzorem wzdłuż krawędzi rączki, który sprawia, że są one eleganckie, lub być bardziej skromne i tradycyjne, lub nowoczesne. Różnorodne warianty pozwolą nam na wybór prezentu na szczególną okazję, taką jak chrzciny, komunia, urodziny, imieniny, ślub, rocznica czy też inne okoliczności, kiedy chcemy wręczyć upominek od serca.