Biznes

Solidne zabezpieczenia dla pracowników na wysokości

Wszystkie prace na naszym dachu powinny być odpowiednio zabezpieczone przez linki i pasoszelki.

Wówczas pracownicy w razie poślizgnięcia nie spadną na ziemię. Dlatego też na każdym kto prowadzi tego rodzaju prace ciąży odpowiedzialność aby jak najlepiej zabezpieczyć pracowników. Można wykorzystać różnego rodzaju linki, które łączymy z puntem zaczepienia do naszych szelek. Dzięki temu nie spadniemy z wysokości, oczywiście linki mogą po ruszać się wzdłuż rusztowań, dzięki czemu pracownicy będą mieli swobodę ruchu. Oczywiście należy przestrzegać wszystkich przepisów BHP, zatem przed założeniem uprzęży trzeba ją bardzo dokładnie sprawdzić. Żadne elementy nie mogą zostać przerwane, podobnie jak nie mogą być poskręcane. Trzeba naturalnie przeszkolić pracowników, z prawidłowego użycia tego rodzaju sprzętu. Po przeszkoleniu pierwszą rzeczą, którą trzeba dokonać podczas zakładania uprzęży, jest jej sprawdzenie. Solidne zabezpieczenia dla pracowników na wysokości

Niezależnie od tego, czy kiedykolwiek spadniesz, czy nie, musisz traktować ten element wyposażenia tak, jakby miał uratować życie.

Sprawdź każdy pasek pod kątem oznak zużycia, każdej sprzączki, każdej plastikowej złączki, każdej przelotki. Sprawdź czy cały osprzęt posiada odpowiednie badania techniczne. Kiedy masz już założone szelki, musisz je wyregulować. Jak często widzisz pracownika budowlanego z pasami na nogi uprzęży zwisającymi ze względu na nieprawidłowe założenie. Wszystkie rodzaje szelek posiadają wiele możliwości dopasowania z różnych miejscach. Pasy na nogi, które są zbyt luźne, mogą podczas upadku wystrzelić w górę, powodując uszkodzenie ciała. Luźny pasek na klatkę piersiową może także może uszkodzić nasze ciało. Oczywiście nie powinno się zapinać uprzęży zbyt ciasno, wówczas nasze ruchy byłyby skrępowane, a jedną z najważniejszych właściwości tego rodzaju uprzęży ma być zapewnienie odpowiedniego komfortu w czasie pracy. W czasie pracy na wysokości asekuracja linowa powinna być prawidłowo rozplanowana, powinna znaleźć się wystarczająca ilość miejsc w których można podczepić linkę.