Biznes

Szybki i łatwy przewodnik po zakupach w domu

Od czegoś trzeba zacząć, jeśli chodzi o kupowanie nieruchomości.

Bez względu na to, na jakim etapie procesu się znajdujesz, ten artykuł ma na celu pomóc Ci w dokonywaniu mądrych wyborów, aby Twoje doświadczenie zakończyło się sukcesem.Jeśli nie chcesz żałować zakupu nowego domu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na okolicę, w której znajduje się dom. Sprawdź najbliższą okolicę i zobacz, czy jest duża liczba domów na sprzedaż. Sprawdź zamknięte firmy, zamknięte szkoły lub dużą liczbę dostępnych wypożyczalni. Każda z tych rzeczy może wskazywać na upadek w sąsiedztwie.Kupując dom jesienią, pamiętaj, aby wykorzystać zamknięcie jako okazję do zaoszczędzenia jeszcze większej ilości pieniędzy. Chcesz się upewnić, że nie wyłączysz sprzedawcy, proponując cenę, która jest znacznie niższa, niż chcą. Możesz jednak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze dzięki czemuś, co nazywa się koncesjami sprzedawcy; Ustępstwa sprzedawcy mają miejsce, gdy sprzedawca zgadza się pokryć niektóre z twoich kosztów zamknięcia. Są to zwykle około dwóch do dziewięciu procent ceny zakupu.Dowiedz się, ile jesteś w stanie zapłacić każdego miesiąca, zanim jeszcze spojrzysz na domy, które są notowane na rynku. Znając swój budżet, zanim spojrzysz na dom, zaoszczędzisz czas i energię, gdy znajdziesz dom, którego naprawdę chcesz, ale dowiesz się, że nie ma go w twoim budżecie.Twój dług, historia kredytowa, rodzaj kredytu hipotecznego, który wybierzesz i aktualne oprocentowanie, będą odgrywać ważną rolę, gdy będziesz ubiegać się o kredyt hipoteczny. Wszystko to określi, wraz z twoim dochodem i gotówką, kwotę pieniędzy, którą pożyczkodawca da ci na zakup domu.Jeśli próbujesz sprzedać swój dom w tym samym czasie, gdy kupujesz nowy, możesz znaleźć dodatkowe stresy, których można uniknąć dzięki planowaniu. Twój dom może sprzedać się, zanim kupisz inny, więc zapoznaj się z lokalnymi opcjami wynajmu krótkoterminowego i przechowywania, aby upewnić się, że będziesz mieć dostępne opcje, jeśli tak się stanie.Współpraca z pośrednikiem przy szukaniu nowego domu przyniesie Ci wiele korzyści. Mogą zorganizować pokazy domów, śledzić nieruchomości, które już widziałeś i znaleźć domy, które mają cechy, których szukasz. Szybki i łatwy przewodnik po zakupach w domu

Dzięki zatrudnieniu doświadczonego agenta zaoszczędzisz dużo czasu i wysiłku z Twojej strony.Masz więcej niż jeden wybór dla pożyczkodawcy hipotecznego, więc rozejrzyj się za najlepszym dla siebie.

Wielu nowych nabywców popełnia błąd polegający na tym, że po prostu idzie do swojego obecnego banku i bierze kredyt hipoteczny, który oferują. Pożyczkodawcy zawsze szukają dobrych kandydatów na kredyt hipoteczny, więc bank w okolicy może oferować warunki, których nie będzie Twój obecny bank. Rozejrzyj się przed dokonaniem ostatecznego wyboru.Uzgodnij się ze sprzedawcą, aby profesjonalny inspektor odwiedził dom, aby naprawdę dokładnie wszystko sprawdzić. Zaplanuj spotkanie z inspektorem w domu, abyś mógł towarzyszyć mu przez całą procedurę. Pomoże Ci to lepiej zrozumieć wyniki zawarte w raporcie.Przyjrzyj się potrzebom swojej rodziny, rozważając plany pięter potencjalnych nowych domów. Jeśli mieszkają z tobą starsi krewni, dwupiętrowy dom może nie być najlepszym wyborem. Podobnie obawy o prywatność mogą skierować Cię do domu z sypialniami na oddzielnych piętrach dla różnych członków rodziny. Pomyśl o tym, jak potoczy się Twoje życie, podejmując decyzję.Bez wątpienia powyższy artykuł dał Ci kilka praktycznych wskazówek, jak dokonywać mądrych wyborów dotyczących zakupu nieruchomości. Skorzystaj z porady, która pasuje do Twoich okoliczności. Spraw, aby Twoje doświadczenie było sukcesem!