Dom

Trawa jest ważnym elementem środowiska miejskiego

Ogrody i trawniki to nie tylko estetyka, trawy pełnią również ważne funkcje, zarówno dla zdrowia i stylu życia ludzi, jak i dla środowiska.

Zadbane krajobrazy, w tym trawniki, murawy boisk i łąki kwietne, oferują miejsca do zabawy i rozrywki, a cała rodzina może cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzem. Liczne badania wykazały korzyści dla zdrowia wynikające z zielonej przestrzeni, w tym poprawę nastroju, poprawę poziomu sprawności, redukcję stresu i inne. Ponadto trawa darniowa pomaga rozwiązywać szereg problemów środowiskowych. Po pierwsze, obszary trawiaste ograniczają spływ wody burzowej, spowalniają i pochłaniają spływ, jednocześnie oczyszczając wodę z zanieczyszczeń i kurzu. Trawniki są również znacznie chłodniejsze niż asfalt czy nagi grunt, a bez traw i innych nasadzeń ograniczających efekt upału życie w miastach w lecie stałoby się dla społeczności i zwierząt nie do zniesienia. Ponadto trawa jest ważnym naturalnym pochłaniaczem gazu cieplarnianego z atmosfery, dwutlenku węgla, i ważnym oprócz drzew producentem tlenu. Jeśli wyeliminujemy trawę darniową z życia miejskiego i podmiejskiego, ptaki i dzika przyroda stracą krytyczne siedliska do żerowania.

Zapobieganie erozji gleby to kolejne ważne zadanie trawy darniowej, która utrzymuje glebę na miejscu dzięki jej naturalnemu, gęstemu i włóknistemu systemowi korzeniowemu.

W zależności od rodzaju uprawianej trawy kiełkowanie może zająć od kilku dni do niemal miesiąca. Spodziewaj się, że nowa trawa będzie potrzebować kolejnych kilku tygodni, aby dobrze ukorzenić się i ustabilizować. Większość traw dojrzewa do punktu, w którym są gotowe do stałego ruchu pieszego, przez cały sezon. Należy o tym pamiętać, jeśli nasiona są przeznaczone jako trawa na boisko, stadion czy pole golfowe. Zbadaj również dokładnie nowo obsiany obszar pod kątem jakichkolwiek nagich miejsc, które mogłeś przegapić. Ponownie obsadź nagie obszary i powtarzaj proces w razie potrzeby, aż nowe sadzonki będą grube i będziesz zadowolony z wyników dosiewania. Zawsze postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi koszenia trawników, w tym zalecanymi wysokościami koszenia dla danego rodzaju trawy.