Turystyka

Wspaniałe formacje skalne w Górach Stołowych

Jednym z miejsc chętnie odwiedzanych przez Polaków są Góry Stołowe, jest to piękne miejsce, możliwość wypoczywania w naturalnym otoczeniu, Góry Stołowe są pasmem łańcuchu Sudetów Środkowych, obecnie znajduje się tam także Park Narodowy, z pewnością najbardziej charakterystyczną cechą są formacje skalne, które występują jedynie w tym obszarze, pasmo to znajduje się na granicy Polski i Czech, możemy zatem odwiedzić góry po obu stronach granicy.

To z pewnością bardzo dobre miejsce jeżeli chcemy spędzić kilka dni urlopu wraz z całą rodziną, Znajdziemy tam także godne miejsca noclegowe możemy przez kilka dni odpocząć i podziwiać wspaniałe widoki.

Wspaniałe formacje skalne w Górach Stołowych

Okazałe Góry Stołowe w Polsce i po stronie czeskiej

Jedną z najważniejszych atrakcji Gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki, jest to najwyższy szczyt szczyt w Górach Stołowych, jest to swego rodzaju skalny labirynt, składający się z różnych formacji skalnych. Z pewnością warto przejść się korytarzem, po którego obu stronach znajdują się kilkudziesięciu metrowe formacje skalne, w okolicy znajdziemy dogodne parkingi, gdzie będziemy mogli zostawić samochód, są tam także noclegi oraz restauracje. Oczywiście Góry Stołowe to wiele różnych ciekawych miejsc, dlatego też warto wybrać się na zwiedzanie samochodem, lub też nie skorzystać z komunikacji po obu stronach granicy.

Innym bardzo interesującym miejscem są Błędne Skały tworzące kolejny interesujący labirynt, to wspaniałe miejsce jedyne takie w Górach Stołowych, znajdziemy tam wąskie przesmyki. Góry Stołowe to bardzo wiele dobrze oznaczonych szlaków turystycznych, mogą one prowadzić przez góry ale, często także przez obszary leśne, to świetny sposób aby rozprostować nogi, pokonać malowniczą trasę. Z pewnością będzie to doskonały pomysł dla osób które nie lubią aktywne życie, chcą aktywnie spędzać czas wolny.

Z pewnością Góry Stołowe to miejsce które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu, posiadają one unikalne formacje skalne, tworzące różnego rodzaju labirynty czy przesmyki. Głazy które leżą jedne na drugich, sprawiają bardzo ciekawe wrażenie, oczywiście powinniśmy udać się na szlaki po obu stronach granicy tak aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji tego wspaniałego miejsca.

Więcej na temat Gór Stołowych dowiesz się na blogu Martynasoul.com