Zdrowie

Jakie są efekty elektrycznej stymulacji mięśni

Elektryczna stymulacja mięśni EMS to technika wykorzystująca odpowiednie impulsy elektryczne do wywołania skurczu mięśni, który jest z góry określony przez użytkownika.

Stymulacja elektryczna jest wytwarzana bezpośrednio nad pożądanym mięśniem za pomocą określonego urządzenia wyposażonego w elektrody w celu poprawy sprawności fizycznej i wzmacniania mięśni w wybranej okolicy. Ten pasywny system treningowy może być wykorzystywany do celów sportowych, terapeutycznych i estetycznych. Częstotliwość sesji, trening mięśni i rodzaj elektrycznej stymulacji mięśni dotyczy każdego włókna i ma zasadnicze znaczenie dla uzyskanych optymalnych wyników. Trening EMS w znaczący sposób poprawia sprawność fizyczną, jeśli pracujesz z profesjonalnym trenerem bez względu na to, czy jesteś zawodowym sportowcem czyi amatorem. EMS może również przyczynić się do skutecznego i długotrwałego odchudzania, ponieważ spalane są kalorie, tracony tłuszcz i poprawia się podstawowy metabolizm ciała. Elektrostymulacja mięśni pomaga ciału zyskać masę mięśniową, jednocześnie osiągając lepsze napięcie i jędrność w różnych obszarach mięśni podczas krótkich sesji treningowych. Znacząco poprawia to estetyczny wygląd całego ciała i sylwetki. Trening EMS stosuje się również do rozluźnienia i regeneracji mięśni i stawów, co łagodzi ból i zwalcza stres, a także poprawia komfort życia pacjenta. Elektryczna stymulacja umożliwia również efektywny drenaż limfatyczny w celu zmniejszenia ilości płynu zatrzymanego w organizmie, co pomaga w utracie wagi.

Pomaga w treningu sportowym podczas fazy odzyskiwania formy po kontuzji poprzez różne sesje ćwiczeń.

Pomaga w pracy z precyzyjnymi obszarami mięśniowymi, aby zapobiec aktywacji uszkodzonego mięśnia lub grupy mięśni. Na stronie https://fitxpress.pl/trening-ems/ znajdziesz więcej informacji na ten temat. EMS pomaga pracować nad kształtem fizycznym pacjenta lub klienta w klinice, na siłowni lub w ośrodku sportowym lub estetycznym, dostosowując się przez cały czas do jego kondycji fizycznej i leżących u jej podstaw patologii, a także do celów, które należy osiągnąć dzięki spersonalizowanemu treningowi EMS.