Handel

Zalety stosowania chłodni do przechowywania owoców i warzyw

Przechowywanie w chłodni owoców i warzyw to szczególnie trudny temat, ponieważ istnieje wiele czynników, takich jak wiek i pochodzenie, które mogą wpływać na sposób przechowywania świeżych produktów.

Należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy podczas przechowywania w chłodniach i dystrybucji świeżych produktów, takich jak owoce i warzywa. Bez przechowywania w chłodni większość owoców i warzyw nie zachowa świeżości i jędrności dłużej niż kilka dni. Zaraz po zebraniu świeżych produktów ich stan zaczyna się pogarszać i zaczynają się rozwijać niebezpieczne bakterie.

Niskie temperatury wewnątrz chłodni hamują rozwój tych chorobotwórczych grzybów, zapewniając ograniczenie do minimum psucia się owoców i warzyw. Chłodzenie i mrożenie szokowe są równie popularnymi opcjami dla długiego przechowywania wielu warzyw i niektórych wybranych owoców. Z tego powodu wiele chłodni ma zróżnicowany zakres temperatur zarówno dla opcji zamrażania, jak i chłodzenia produktów.

Kolejną ważną zaletą chłodni jest to, że można je w dużym stopniu dostosowywać, co jest szczególnie ważne przy przechowywaniu świeżych owoców i warzyw.

Poziomy temperatury i wilgotności mogą się znacznie różnić między poszczególnymi produktami, co sprawia, że konieczne jest dostosowanie tych czynników do indywidualnych potrzeb konkretnych warzyw czy owoców. Niezależnie od tego, czy chcesz rozszerzyć swoje komercyjne chłodzenie, czy rozważasz wejście na rynek produkcji owoców i warzyw, odpowiednio dobrane rozwiązanie do przechowywania w chłodni przedłuży świeżość i żywotność owoców i warzyw zarówno podczas przechowywania, jak i transportu. Rzadko kiedy istnieje jedna temperatura i jedna metoda jak przechowywać brokuły i inne produkty rolne. Dzieje się tak, ponieważ czynniki, takie jak dojrzałość upraw, pora zbiorów i pochodzenie odgrywają rolę w obliczaniu optymalnych wymagań temperaturowych. Zazwyczaj agregaty chłodnicze zapewniają zakres temperatur od -40 do + 10 stopni Celsjusza, co czyni je idealnymi rozwiązaniami do przechowywania owoców i warzyw.