Biznes

Hurtownia dropshipping, czyli szansa na dobry start w branży e-commerce

Marzysz o własnym sklepie internetowym, ale przeraża cię cała logistyka związana z tym przedsięwzięciem, a do tego nie masz odpowiedniej ilości gotówki, aby wystartować z własnym biznesem? Jeśli tak, to postaw na hurtownie dropshipping oraz platformę Apilo (daw.ErpBox), które już na samym początku pozwoli ci zoptymalizować swój biznes online.

Ruszenie z własnym sklepem internetowym nie jest proste

Marzenia są po to, aby je spełniać, nawet i te o własnym sklepie internetowym. Wbrew pozorom nie musi być to ani bardzo trudne, ani kosztowne. Tradycyjny e-biznes już na samym starcie wymaga od przedsiębiorcy dużych nakładów finansowych. Dlaczego? Bo sam musisz kupić towar, który chcesz później sprzedawać. Następnie potrzebujesz przestrzeni magazynowej, której wynajem też kosztuje i to bardzo często niemałe pieniądze.

Do tego musisz zatrudnić pracowników, ponieważ samodzielnie nie będziesz w stanie szybko przygotować wszystkich zamówień do wysyłki. Trzeba też wejść we współpracę z firmą kurierską, co również tanie nie jest. A gdzie w tym wszystkim jest jeszcze marketing i promocja sklepu internetowego, za którą także musisz zapłacić specjalistom?

Ilość rzeczy, które trzeba wykonać, aby rozkręcić e-sklep powoduje, że wielu rezygnuje z tego typu biznesu. A gdyby okazało się, że jest prostszy sposób na to, aby wystartować w branży e-commerce? Zamiast zajmować się całą logistyką związaną z prowadzeniem sklepu, wystarczy postawić na takie rozwiązanie, jak hurtownia dropshipping!

Hurtownia dropshipping – zalety:

  • nie musisz mieć oszczędności liczonych w tysiącach, aby rozpocząć sprzedaż online;

  • brak wielotysięcznych inwestycji na start oznacza, że nie musisz się obawiać ryzyka inwestycyjnego;

  • nie musisz posiadać magazynów, ponieważ gromadzenie i przechowywanie towaru leży po stronie hurtowni dropshippingowej;

  • nie musisz posiadać biura. Współpracując z hurtownią dropshipping możesz pracować z domu;

  • nie musisz zajmować się wysyłką towaru do klienta, to także za ciebie wykonuje hurtownia dropshipping;

  • nie musisz z góry inwestować w towar, który chcesz sprzedać. Hurtowni płacisz jedynie procent od sprzedaży tego, co rzeczywiście trafiło do rąk twoich klientów;

  • z łatwością możesz poszerzać swój asortyment testując, które produkty sprzedają się najlepiej;

  • masz czas i pieniądze na samodzielne opracowanie strategii marketingowej;

  • korzystając z platformy Apilo możesz z łatwością prowadzić kilka kont na Allegro, eBay czy Amazon. Tego typu narzędzie daje możliwość m.in. hurtowego dodawania aukcji oraz zarządzania kontami sprzedażowymi w jednym miejscu.

Hurtownie dropshipping – podsumowanie

Współpraca z hurtownią dropshipping to rozwiązanie zarówno dla poczatkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców działających w branży e-commerce – sprawdź na stronie. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił w sprzedaży online, w takim modelu logistycznym niewiele ryzykują. Z kolei dla tych, którzy mają już swój sklep internatowy, dropshipping jest niedrogą opcją na testowanie produktów i poszerzenie asortymentu.