Biznes

Jak wykonać zdjęcia produktów do e-sklepów?

Nowoczesny aparat cyfrowy wyposażony w dobry obiektyw może być sposobem na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć, również zdjęć produktów, które chcemy sprzedawać w internecie.

Często pół profesjonalny namiot bezcieniowy może stać się mini studiem w naszym domu. Jednak jeżeli na poważnie myślimy o sprzedaży internetowej, warto dowiedzieć się, czym jest profesjonalna fotografia produktowa. Warto zwrócić uwagę, iż dobre zdjęcia będą wyróżniały się na tle konkurencji, wzbudzają większe zaufanie klientów, jak również pozwolą im lepiej zapoznać się z produktem.

Jak wykonać zdjęcia produktów do e-sklepów?

Fotografia produktowa w domu i w studiu fotograficznym

Profesjonalna prezentacja produktu przyciąga odbiorców, stawia nas w lepszym położeniu niż sklepy, które wykorzystują ogólnodostępne zdjęcia, czy też zdjęcia, które oferuje producent lub też hurtownia. Właściwe przygotowanie do sprzedaży to stworzenie strony, która będzie profesjonalnie przedstawiała produkt, musimy przygotować odpowiedni opis oraz zdjęcia produktów. Często w sklepach internetowych możemy obejrzeć produkt z kilku stron, zapoznać się z jego szczegółami. Z pewnością stworzenie galerii zdjęć produktu może być dobrym pomysłem, jeżeli chcemy postawić na profesjonalną sprzedaż.

Należy zadbać o odpowiednie światło, niekiedy dobrym tłem może być biała ściana, stół z białym blatem, lub też możemy wykorzystać dużą kartkę papieru. W ten sposób możemy łatwo przygotować ministudio i osiągnąć odpowiedni efekt. Warto jednak pamiętać, iż zdjęcie nie powinno być prześwietlone, lub też kiedy użyjemy zbyt mało światła, szczegóły produktu mogą być słabiej widoczne. Zwłaszcza jeżeli będziemy wykonywali zdjęcie produktu w kolorze czarnym musimy dobrać oświetlenie w taki sposób, aby każdy szczegół był dobrze odwzorowany na fotografii. Często w profesjonalnych studiach wykorzystuje się kilka źródeł światła, mogą być to specjalne lampy, różnego rodzaju softboksy czy też nakładki na flesze, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej barwy oświetlenia.

Naturalnie fotografia produktowa może być wykonana także z użyciem cienia, możemy położyć fotografowany przedmiot na szybie czy też wykorzystać lustro. Jeżeli chodzi o kolor tła, najczęściej wybierany jest biały, jednak w przypadku niektórych kolorów możemy wykorzystać niebieskie czy też zielone tło, które będzie kontrastem.