Biznes Zdrowie

Mezoterapia igłowa – nie znajdziesz lepszego sposobu na błyskawiczną rewitalizację skóry

Mezoterapia igłowa to jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów medycyny estetycznej. Można zastosować ją niemal na każdej części ciała (włącznie ze skórą głowy), chociaż niezmiennie największą popularnością cieszy się mezoterapia twarzy. Zabieg pozwala pozbyć się różnych defektów estetycznych, dzięki bezpośredniej aplikacji wybranych składników aktywnych. Twoja skóra potrzebuje rewitalizacji? Wybierz się na mezoterapię igłową twarzy, a na pewno nie będziesz żałować!

Mezoterapia igłowa – czym się wyróżnia?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który może być przeprowadzany tylko przez doświadczonego lekarza, ponieważ polega na przerwaniu ciągłości naskórka. Na mezoterapię twarzy wybierz się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej.

Dzięki temu, że podczas mezoterapii składniki odżywcze wprowadzane są do skóry drogą iniekcji, zabieg przynosi dużo szybsze i wyraźniejsze efekty niż w przypadku działania powierzchniowego. Jeżeli oczekujesz błyskawicznej rewitalizacji skóry, postaw na mezoterapię igłową twarzy.

Wspólną cechą wszystkich rodzajów mezoterapii igłowej jest regeneracja skóry. Nakłuwanie twarzy w odpowiednich miejscach i na ściśle określonej głębokości stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zatem efektem mezoterapii zawsze będzie poprawa jędrności skóry.

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Jak sama nazwa wskazuje, mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych. Już sama iniekcja stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Natomiast dostarczane podczas zabiegu składniki aktywne charakteryzują się zróżnicowanym działaniem. Specjalista dobiera je do potrzeb skóry i oczekiwań pacjenta. Stosowane podczas mezoterapii igłowej koktajle nawilżają, rewitalizują, odmładzają i regenerują. Zabieg jest mało bolesny i nie wymaga znieczulenia. W razie potrzeby lekarz może zastosować delikatny krem znieczulający.

Jaki preparat do mezoterapii twarzy wybrać?

Najpopularniejsza jest mezoterapia kwasem hialuronowym, której głównym celem jest wypełnianie zmarszczek. Kwas hialuronowy ma również silne właściwości nawilżające. Koktajle wykorzystywane w tego rodzaju mezoterapii bazują na kwasie hialuronowym w różnych stężeniach, ale oprócz niego mogą również zawierać inne składniki, np. wybrane aminokwasy lub witaminy. Zastosowanie kwasu hialuronowego to m.in.:

  • niwelowanie zmarszczek i poprawa owalu twarzy,
  • korekta kształtu ust,
  • modelowanie kości policzkowych,
  • korekta asymetrii twarzy,
  • poprawa gęstości i objętości tkanek.

Stosunkowo niedawno w klinikach medycyny estetycznej pojawił się zabieg, który wykorzystuje mało znane do tej pory składniki o działaniu antyoksydacyjnym i odmładzającym – polinukleotydy. Zabieg ten to mezoterapia Nucleofill, polecana osobom, które cenią sobie naturalne efekty odmładzania. Nucleofill to preaparat, który działa na trzech poziomach:

  • liftinguje – podczas zabiegu dochodzi do stymulacji fibroblastów prowadzącej do wzmożonej produkcji kolagenu typu 1 oraz elastyny – efektem jest rewitalizacja i napięcie skóry;
  • nawilża – polinukleotydy mają zdolność wiązania wody w skórze, dzięki czemu doskonale ją nawadniają;
  • wymiata wolne rodniki.

Osoby, którym zależy na intensywnej rewitalizacji skóry, poleca się również mezoterapię kolagenową. Zastosowany podczas zabiegu koktajl zawiera czysty kolagen typu I, który uzupełnia ubytki tego białka w skórze spowodowane starzeniem. Jednocześnie, tak jak inne rodzaje mezoterapii igłowej, stymuluje produkcję własnych składników strukturalnych w skórze. Mezoterapia kolagenowa redukuje zmarszczki, ujędrnia, głęboko nawilża i rozjaśnia cerę.

W przypadku innych pytań skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki w Warszawie.