Zdrowie

Woskowanie to bardzo popularna metoda depilacji

Chociaż trochę bolesny, zabieg woskowania ma wiele zalet. Taka depilacja jest skuteczna i trwa długo, ale regularne stosowanie wosku sprawia, że włoski są drobniejsze i cieńsze, wolniej odrastają, a ta metoda depilacji zapobiega bolesnemu wrastaniu włosów w skórę.

Z drugiej strony, aby skutecznie wykorzystać wosk, należy poczekać, aż włosy będą wystarczająco długie, ponieważ zbyt krótkie nie zostaną wyciągnięte przez wosk. Woski do depilacji składają się głównie z różnych żywic i wosku pszczelego z dodatkiem substancji zapachowych. Depilacja woskiem usuwa włosy z cebulki, zapewniając długotrwały efekt gładkości. Gorący, ciepły lub zimny wosk umożliwia nienaganną depilację, która trwa do 3 lub 4 tygodni w zależności od rodzaju skóry i grubości włosków. Wosk rozprowadza się cienką warstwą na pożądanym obszarze i odrywa zdecydowanym ruchem. Woskowanie to najbardziej tradycyjna technika usuwania włosów oferowana przez salony kosmetyczne. Nakłada się wosk na skórę, a następnie przykleja za pomocą paska tkaniny lub papieru. Następnie szybko ściąga się pasek wraz z włosami uchwyconymi przez wosk. Woskowanie może usuwać niepożądane włoski ze wszystkich części ciała, w tym na klatce piersiowej, plecach, brwiach, nogach, na górnej wardze i okolicach bikini.

Niektóre salony kosmetyczne oferują nawet pełne brazylijskie i hollywoodzkie woskowanie, w których usuwane są wszystkie włosy z okolic intymnych.

Depilacja linii bikini jest delikatną praktyką, a skóra w tym obszarze jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego takich miejsc nie powinno się golić maszynką. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-nadmiernego-owlosienia/depilacja-woskiem. Pasta cukrowa kolejna metoda usuwania włosów podobna do woskowania. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast wosku stosuje się lepką masę cukrową. Taka metoda depilacji pochodzi Indii i Bliskiego Wschodu, ale obecnie staje się coraz bardziej popularna również w krajach zachodnich. Jest to metoda mniej bolesna niż woskowanie, ponieważ usuwa się włosy zgodnie z kierunkiem wzrostu, a nie w stronę przeciwną jak przy stosowaniu wosku.