Zdrowie

Jak trwale zmienić kolor włosów?

Na zmianę koloru włosów decyduje się bardzo wiele kobiet.

Farbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich. Można go wykonać u fryzjera, jednak także i w domu. Decydując się na koloryzację w domu należy dokonać odpowiedniego wyboru farby. Przede wszystkim trzeba zdecydować się na rodzaj farby. Czy farbowanie ma mieć krótkotrwały czy też długotrwały efekt. Jeśli chcemy kolor zmienić na krótko, wybierzmy szamponetki bądź pianki koloryzujące. Jeśli na dłużej, konieczny jest wybór farby trwałej, jednak niektóre farby mogą zawierać amoniak.

Jak trwale zmienić kolor włosów?

Czy warto wybrać farbę z amoniakiem?

Aby nasze włosy pozostały zdrowe i błyszczące należy zwrócić uwagę na rodzaj farby jakiej używamy do koloryzacji. Z pewnością kiedy mamy zniszczone włosy warto korzystać z farb wysokiej jakości, które dodatkowo mogą posiadać różnego rodzaju odżywki które będą odbudowywały strukturę włosa. Dostępne są farby z dodatkiem amoniaku, który rozchyla łuski włosa, dzięki temu pigment może trwale wiązać się ze strukturą oraz prawidłowo wnikać do włosa, dzięki czemu uzyskamy trwały kolor. Oczywiście w tym przypadku warto zwrócić uwagę na nieprzyjemny zapach a także fakt iż niektóre osoby mogą być uczulone, co może prowadzić do podrażnień, różnego rodzaju zmian skórnych.

Poza rodzajem farby trzeba się zdecydować na odcień. Należy przy tym pamiętać, że o wiele łatwiej jest przyciemnić włosy niż je rozjaśnić. Zmiana koloru nie powinna być zatem zbyt radykalna. Ponadto fryzjerzy zalecają, aby kolor farbowany zbliżony był do naturalnego i różnił się mniej więcej o jeden ton. Farbowanie włosów, aby było udane musi przestrzegać pewnych zasad. Zatem kolor powinien także pasować do naszej cery. Wybór koloru powinien być przemyślany, gdyż następna zmiana będzie możliwa, gdy farbowane włosy odrosną.

Dla osób wrażliwych z pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem będą farby które nie posiadają zawartości amoniaku, Oczywiście możemy znaleźć różnego rodzaju kolory,.dla pań które lubią jasne odcienie, z pewnością bardzo dobrym pomysłem może być farba blond bez amoniaku. W tym przypadku wykorzystane są inne dodatki które wspomagają uzyskanie odpowiedniego koloru. Jednak są one bardziej bezpieczne dla osób które mają wrażliwą skórę, które nie powinny używać farby z amoniakiem.